Genel Başkanımız Yaşar Doğan Bey`in Çin ve Endonezya İş Seyahatleri

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın resmi temaslarda bulunmak için yaptığı Çin Ziyaretine TÜMSİAD Genel Başkanımız Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulu üyemiz Abdullah Yıldız Bey de katıldı. Ziyarette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi veTürk İş adamları heyeti eşlik etti.  Pekin`de başlayan ziyarette Sayın Cumhurbaşkanımızın temaslarının yanında, Genel Başkanımız Sayın Doğan`ın da bulunduğu iş adamları heyeti ekonomik temaslarda bulunacak.

Çin Ziyaretinin ardından Sayın Genel Başkanımız temaslarda bulunmak üzere heyetle birlikte Endonezya`ya geçecek. Her iki ülkedeki temaslar kapsamında teknoparklar gezilecek ve iş forumları düzenlenerek Çin ve Endonezya başta olmak üzere Uzak Asya pazarı ve Türkiye dış ticareti için görüşmeler yapılacak


TÜMSİAD GENEL BAŞKANI YAŞAR DOĞAN’IN TERÖRÜ TEL`İN MESAJI

Son zamanlarda tırmandırılmaya çalışılan terör olayları sonucunda Türkiye`nin güçlü ve istikrarlı imajının zedelendiğine, tüm dünya ülkeleri nezdinde güvenilirlik seviyesinin düşürülmesine yönelik faaliyetlerin arttığına üzülerek şahitlik etmekteyiz. Devlet ve Millet olarak hiç hak etmediğimiz bu durumu kesinlikle kabul etmediğimizi, terör faaliyetlerini nefretle ve kararlılıkla reddettiğimizi belirtmek isterim. Tümsiad olarak dünyada gelişen ve olumsuz birçok şarta rağmen büyümesini sürdüren sayılı ülkeler arasında olan vatanımız Türkiye`nin terörle anılmasının ve itibarsızlaştırılmasının karşısındayız. Terörü nereden gelirse gelsin lanetliyor, insanlık suçu olarak görüyoruz. Bu durumun Türkiye`nin imajına ve saygın itibarına daha fazla zarar vermemesi için toplumun tüm kesimine özellikle siyasi partiler ve STK`lara önemli görevler düştüğüne inanıyoruz. Hükümet kurma çalışmalarının bir an önce sonuçlandırılıp, ülkemizin eskiden olduğu gibi güçlü ve istikrarlı bir yürütme organına kavuşmasını diliyor, bu bağlamda sürecin uzamasının terör odaklarını ve devletimizin düşmanlarını cesaretlendirdiğini düşünüyoruz. Devlet ve Millet adına ilgili tüm tarafları sorumluluk alma ve basiretli davranma konusunda uyarmak istiyoruz. Terör olayları sonucunda hayatını kaybeden başta aziz şehitlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Yüce Allah`tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Menfur olaylara karışan kişilerin bulunması ve adalete teslim edilerek hak ettikleri cezalara çarptırılmaları en büyük dileğimizdir.


Tümsiad Yönetim Kurulu’nun DEİK Ziyareti

TÜMEXPO ve KOBİ Şurası için Genel Başkanımız Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan`ı Ziyaret Etti

TÜMSİAD olarak 22-25 Ekim tarihlerinde yapacağımız KOBİ Şurası ve TÜMEXPO fuarımızın hazırlık aşamasındaki temaslarımızın devamında 24 Temmuz tarihinde Genel Başkanımız Sayın Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulumuz, DEİK(Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Başkanı Sayın Ömer Cihad Vardan`ı makamında ziyaret etti.

Bu yıl üçüncüsünü düzenleyeceğimiz TÜMEXPO fuarı ve KOBİ Şurasının sağlayacağı kazanımları aktaran Genel Başkanımız Sayın Doğan "KOBİ`lerimizin inovatif  ve Ar-Ge çalışmalarından faydalanarak yeni girişimlere yelken açmaları gerekli. Bu noktada onlara eğitimlerinde rehberlik etmek, dünyadaki büyük finans, para kuruluşlarıyla bir araya getirmek ve yeni vizyonlar kazandırmak için bu iki fuar organizasyonunu yapmaktayız" dedi. Fuarların Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın himayesinde ve Ekonomi Bakanlığı desteğiyle yapılacağını aktaran Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Akben, şuradaki KOBİ`ler için İslami Finans konseptini ve fuarların detaylarını anlatarak DEİK Başkanı Ömer Cİhad Vardan`ı bilgilendirdi.

Enerji kaybını önlemek için DEİK Genel Sekreterliğiyle geleceğe yönelik olarak DEİK`in neler yapması gerektiğini planladıklarını ve bunun üzerine çalışmakta olduklarını söyleyen DEİK Başkanı Sayın Vardan, bu süreçte TÜMEXPO ve KOBİ Şurasında destek vereceklerini söyleyerek iyi temennilerini ilettiler.

Ziyaretimize Genel Sekreterimiz Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Feyzullah Abken, Mustafa Özbek ve Muammer Ceylan ve  İstanbul Şube Başkanımız Soner Biber katıldı.


TÜMSİAD 10.YIL GELENEKSEL İFTAR DAVETİ

 TÜMSİAD 10. Yıl geleneksel iftarı Sayın Cumhurbaşkanı`nın da teşrifleri ile Haliç Kongre Merkezi`nde yapıldı. İftara Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Bakanı Volkan Bozkır, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık başta olmak üzere Milletvekilleri, İstanbul Valisi ve İBB Başkanı, Tümsiad Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Tümsiad Avrupa Ülke Yöneticileri, Tümsiad Şube Başkanları ve Yöneticileri, Kamu ve Özel sektör temsilcileri, Ticaret ve Sanayi Odaları yöneticileri, Vakıf ve STK temsilcileri ile tüm yurttan çok sayıda TÜMSİAD üyesi ve misafirleri katıldı. Program tasavvuf müziği dinletisinin ardından tilavet olunan Kur`an-ı Kerim ve iftar yemeği ile devam etti. İftarı müteakiben TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN bir konuşma yaparak katılımından dolayı Sn. Cumhurbaşkanına teşekkür etti. TÜMSİAD`ın genel ve siyasi konulardaki görüşlerini dile getiren Doğan, İftarın mübarek Kadir Gecesine denk gelmesinin kendileri için ayrı bir önemi olduğunu vurguladı. Daha sonra kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan TÜMSİAD`ın bugüne kadar kaydettiği gelişmelerden memnun olduğunu ifade ederek her konuda kendilerini destekleyen, kararlı ve tutarlı bir durum sergileyen TÜMSİAD ile dava arkadaşlığı yaptıklarından bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin ihtiyacı olan güçlü ve istikrarlı bir hükümetin en kısa sürede kurulacağına inandığını ülkenin hükümetsiz kalamayacağını, bu konuda nihai kararın da millet iradesi olduğunu dile getirdi. Erdoğan, anayasanın kendisine verdiği yetkileri tam olarak kullandığını, bunun dışında kesinlikle hareket etmediğini ve bundan sonra da etmeyeceğini özellikle vurguladı. Konuşmasının ardından TÜMSİAD Kocaeli Şubesinin Seka Park`ta düzenlediği ve 4500 kişinin katıldığı iftara canlı bağlantı sağlandı. TÜMSİAD Genel Merkez ve Kocaeli Şubesi işbirliği ile organize edilen altyapı yardımıyla Haliç Kongre Merkezi`nde yapılan konuşmaların tamamı Kocaeli iftar programında canlı olarak ekrana getirildi. Program sonunda TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan`a plaket takdim edildi. Daha sonra TÜMSİAD Kurucu Başkanı Mehmet Yıldırım`a Cumhurbaşkanı tarafından 10. Yıl anısına TÜMSİAD plaketi verildi.


TÜMSİAD BAŞKANI YAŞAR DOĞAN`IN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Yoğun ve tempolu geçen bir seçim sürecinin sonunda halkımız 7 Haziran`da demokratik hakkını kullanarak, özgür iradesi ile kendisini yönetecek olan Parlamentoyu seçmiştir. Seçimlere katılımın yüksek olması, halkımızın iradesini sandığa yansıtma ve geleceğini inşa etme konusundaki kararlılığın bir göstergesidir diye düşünüyorum. Ortaya çıkan bu tablonun ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Seçim sonuçlarına göre halkımız hiçbir siyasi partiye tek başına hükümet kuracak çoğunluğu vermemiş, seçilmiş olan tüm parti yöneticilerine demokrasinin gereği olan uzlaşma kültürü ile hareket ederek ülkemizin ali menfaatleri etrafında bir araya gelmeleri ve ortak akıl ile hareket ederek var olan istikrar ve büyümenin bozulmadan, duraksamadan devamı yönünde açık bir irade ortaya koymuştur. Bu mesajın tüm siyasi partiler tarafından sorumluluk bilinci ile anlaşılmış olduğuna ve bu yönde gereğinin yapılacağına inanıyorum.

Ortaya çıkan bu süreçte Tümsiad olarak STK`ların önemimin daha da arttığına, ülkemiz kazanımlarının devamı yönünde STK`lara daha fazla görev düştüğüne inanıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz ve milletimizin ali menfaatleri yönünde yapıcı, bütünleştirici ve her kesimi kucaklayıcı misyonumuza paralel gayret ve çabalarımızın artarak devam edeceğini buradan ilan etmek istiyorum. Tümsiad ve yurtiçi ve yurtdışı çözüm ortakları olarak, tamamen sorumluluk ve ali görev bilinci içinde ülkemize ve milletimize hizmete aynı kararlılık ve aynı hassasiyetle devam edeceğiz.

Geldiğimiz noktada ülke olarak bugüne kadar elde ettiğimiz tüm kazanımlarımızın, sahip olduğumuz ekonomik istikrar ve büyümenin bundan sonra da aynı şekilde devamı yönünde tüm partilerimizin ülkemizi yönetecek dirayetli bir hükümet kurulması için sorumluluk almaları tüm kamuoyunun beklentisidir.
Son söz olarak, 7 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.

 

 


TÜMEXPO TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan TÜMEXPO 2015/İSTANBUL - TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI protokolü TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete tarafından imzalandı. TÜMSİAD Genel Merkez`de gerçekleşen imza törenine TÜMSİAD Genel Sekreteri Mehmet Osman Kurtkan Kapıcıoğlu TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, ve Discover Events Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre ETE katılım gösterdi.

22-24 Ekim 2015 tarihinde ICC (İstanbul Kongre Merkezi)`de yapılacak fuar hakkında görüşlerini dile getiren TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, TÜMSİAD üyelerinin hem kendi aralarında hem de diğer sektör temsilcileri ile önemli ilişkiler kuracağı TÜMEXPO 2015`in hayırlı sonuçlar getirmesini diledi.BAŞKANIN MESAJI

(08.06.2015) TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan`ın Seçim Sonuçları Değerlendirmesi

Ülke olarak bir genel seçim sürecini daha geride bırakmış durumdayız. Öncelikle ortaya çıkan neticenin devletimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye`de 13 yıldan bu yana süren bir istikrar dönemi var. Seçimin sonuçları, tek...

REKLAMTÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri