TÜMEXPO TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan TÜMEXPO 2015/İSTANBUL - TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI protokolü TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete tarafından imzalandı. TÜMSİAD Genel Merkez`de gerçekleşen imza törenine TÜMSİAD Genel Sekreteri Mehmet Osman Kurtkan Kapıcıoğlu TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, ve Discover Events Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre ETE katılım gösterdi.

22-24 Ekim 2015 tarihinde ICC (İstanbul Kongre Merkezi)`de yapılacak fuar hakkında görüşlerini dile getiren TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, TÜMSİAD üyelerinin hem kendi aralarında hem de diğer sektör temsilcileri ile önemli ilişkiler kuracağı TÜMEXPO 2015`in hayırlı sonuçlar getirmesini diledi.

TÜMSİAD üyelerinin tanınırlığının arttırılması ve uluslararası işbirliğinin geliştirilmesi adına düzenlenen fuarla ilgili görüşlerini bildiren Doğan, İstanbul Kongre Merkezine taşınan projenin fuar ve kongre programları ile geçmiş yıllara kıyasla çok daha etkili olacağını iletti. TÜMEXPO 2015`in düzenlenmesi hususunda Discover Events ile beraber çalışmalar gerçekleştireceklerini belirten Doğan, Discover Events`in bu konuda oldukça deneyimli olduğunu ve beraber çalışmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Uluslararası KOBİ Şurası`nın ve Alım Heyetleri`nin fuar çerçevesinde daveti hususunun fuarın amacına uygun etkinlikler olarak fuara artı değer kattığını belirten Sn.Doğan, bu yılki projeye İnovasyon ve ileri teknoloji firmalarının yer alacağı ALLINTECH (All İnovation Technology) salonu, ICC B2 katında düzenlenen 6. Helal Expo Fuarı, WHC (World Helal Summit) Zirvesi ve Tıp-Ecza ile Fıkıh Çalıştayları`nın da dahil edilmesi ile organizasyonun daha da güçlendiğini vurguladı. ICC (İstanbul Kongre Merkezi)`de eş zamanlı düzenlenen bu 6 organizasyonun WESI (World Economy Summit İstanbul) çatısı altında Türkiye`nin G20`den sonra düzenlenen en büyük ekonomi organizasyonu olmaya aday olduğunun altını çizdi.

Sn. Yunus Ete ise fuarcılığın esasında ve merkezinde güven mefhumunun yattığını ve TÜMSİAD`ın güvenine layık görüldükleri için ayrıca mutlu olduklarını belirtti.

Discover Events olarak, İstanbul Kongre Merkezinin Harbiye salonunda son derece profesyonel bir açılışa ve organizasyona imza atacaklarını belirten Sn.Yunus Ete, Türkiye`nin en önemli sivil toplum kuruluşu olan TÜMSİAD`la çalışacak olmaktan memnuniyet duyduklarını, TÜMEXPO 2015`in de içerisinde yer aldığı WESİ organizasyonunun  beklentileri karşılaması ve amacına ulaşması için her türlü özveriyi göstereceklerini belirtti. TÜMEXPO 2015/İSTANBUL - TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI ve WESI`nin ülkemiz adına hayırlara vesile olmasını dileyen Sn. Yunus Ete, Tüm Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını söyledi.


TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan’ın Otomotiv Sektörü ve Yaşanan Grevler Hakkında Değerlendirmesi

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan Otomotiv sektöründe yaşanan grevler hakkında bir değerlendirmede bulundu.

Türkiye ekonomisini taşıyan lokomotif sektörlerin başında otomotiv ve inşaat sektörleri gelmektedir. Özellikle inşaat sektörü daha çok iç pazara hitap ederken, buna karşın otomotiv sektörü ihracat kanalıyla dış pazarlara odaklanan bir sektördür. Bu yüzden ülkemize önemli oranda yabancı para akışı sağlayan bu sektörümüzün cari açık açısından da önemi büyüktür. Aynı zamanda, otomotiv sektörünün diğer sektörlerle ileri-geri bağlantıları bu sektörü ekonomik kalkınma açısından bir hayli ön plana çıkarmaktadır. Geri bağlantılar otomotiv sektörüne hammadde sağlayan demir-çelik gibi sektörler olarak kendilerini göstermekte, ileri bağlantılar ise son ürünü kullanan taşımacılık, savunma gibi sektörler olarak konumlandırılmaktadır. Otomotiv sektörünün bu bağlantılarının çok sayıda ve yüksek seviyede olması yan sanayi de düşünüldüğünde, sektörde oluşan bir sorunun dalga, dalga diğer sektörlere kolayca nüfuz etmesine sebebiyet vermektedir. Kısacası ekonomik açıdan otomotiv sektörü stratejik bir önem arz etmektedir ve bu sektörde oluşan sorunlar ekonominin geneline kolayca sirayet edebilmektedir.


TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs tarihi, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşunda Milli Mücadele ve İstiklal Savaşı`nda aziz milletimizin vatanın bağımsızlığı ve milletin egemenliği için gösterdiği büyük özveri ve başarının önemli bir sembolüdür.

Gazi Mustafa Kemal`in 19 Mayıs 1919`da Samsun`a çıkışıyla başlayan ve tüm yurda yayılan bağımsızlık ve vatanın işgalden kurtarılması sevdası, aziz milletimizin kararlı, eşsiz ve tüm dünya milletlerine örnek olacak başarısına ilham ve heyecan kaynağı olmuştur.

İşgal altındaki vatan topraklarının savunması için yılmadan, birlik ve beraberlik içerisinde başlatılan bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşunda etkin olan milli egemenlik, bağımsızlık ve milletten alınan gücün ruhuyla bugünlere ve gelecek nesillere kadar yolumuzu aydınlatacaktır.

19 Mayıs 1919`da milletin egemenliği ve bağımsızlığı için verilen mücadele ruhu, bugün de demokrasi ve milli egemenlik temelli ilkelerimize bağlılığımız ile korunmaktadır. Gazi Mustafa Kemal`in gençlere armağan ettiği bu tarihi günün ruhu, anlam ve muhteviyatıyla geleceğe de taşınacak tarihiyle olan bağını koruyan, milletine ve vatanına bağlı, sorumluluk ve imkanlarının farkında olan açık fikirli, eğitimli ve donanımlı gençlerimiz sayesinde nesilden nesile aktarılacaktır.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve vatan toprakları için canlarını feda eden şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, değerli gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı gönülden kutluyorum.


TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN’ın Miraç Kandili Mesajı

Kandiller, sevgi, kardeşlik, birlik, dayanışma, paylaşım ve hoşgörü değerlerinin pekiştiği ve manevi duyguların muhafazası ve yüceltilmesi için fırsat niteliği taşımaktadır.

Hazreti Peygamberimiz`in Miraç gecesi kutsal yolculuğunun gerçekleştiği, inancımıza ve kültürümüze yerleşmiş bu önemli gün, hem nefsi terbiye ve muhasebe için hem de toplumsal barış, dargınlıkların giderilmesi ve gönül bağlarının güçlendirilmesi için önemlidir.

Kandiller, gönül dünyamızın ihtiyacı manevi değerlerin hatırlanmasına vesile olurken, maddi refah mücadelesi içerisinde kaybolan modern insanın ihtiyaç duyduğu kalbi değerlere de kapı aralamaktadır. Bu niyetle tüm İslam aleminin ve milletimizin Miraç Kandili`ni tebrik ediyor, bu anlamlı ve değerli gecenin İslam`a, tüm Müslümanlara ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, tüm insanlığa barış, kardeşlik, birlik ve refah getirmesini temenni ediyorum.


TÜMSiAD Başkanı Yaşar DOĞAN`ın Anneler Günü Mesajı

Sevgi, merhamet ve fedakarlığın aile kurumundan neşretmesinde annelerimizin büyük rolü ve önemi vardır. Çocukların sağlıklı, eğitimli, ahlaklı, bilinçli, insan ve doğa sevgisiyle yetişmesinde annelerimiz sahip oldukları koruyucu, kollayıcı ve eğitici idrak ve değerler sayesinde toplumsal hayatın yönünü çizer. 

Sağlıklı ve bilinçli anne ve baba adaylarının yetişmesi ve topluma, ülkemize ve dünyaya yararlı gelecek nesillerin devamı için kadının toplumdaki, ailedeki, iş ve eğitim hayatındaki yeri de iyileştirilmelidir.

Milli değerlerimiz ve manevi hassasiyetlerimizde anneliğin taşıdığı anlamın ulviliği de bizlere annelerimizi sadece bir günde değil her günde onların yanında olmayı hatırlatmalıdır.

Bu vesileyle tüm annelerimizin Anneler Gününü gönülden kutlar, ahirete intikal etmiş annelerimizi rahmetle anarım


TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan’dan 1 Mayıs Mesajı

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN Emek ve Dayanışma Günü için açıklamalarda bulunarak, Emeği ile fedekarca ve kolay olmayan şartlarda gayretle çalışarak ülkemizin toplumsal refahına büyük katkı sağlayan ve İktisadi ve sosyal kalkınmamızın  insangücü kaynağını  oluşturan değerli işçi esnaf memur çifti ve tüm çalışan kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlar,TÜMSİAD ailesi olarak birlik beraberlik ve kardeşlik duygularıyla daha müreffeh bir TÜRKİYE için her zaman dayanışma içinde durmadan artan bir gayretle çalışacağımızı belirtir yurt içinde ve dışında çalışma dünyasına emeği ve alınteriyle katkı sunan tüm kardeşlerime saygılarımı sunarım dediBAŞKANIN MESAJI

(18.03.2014) TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Çanakkale Savaşları, en zorlu zamanlarda Türk milletinin dayanışmasını, vatan sevgisini, iman gücünü, birlik ve beraberliğini, azim ve iradesini bütün dünyaya gösterdiği tarihimizin unutulmaz zaferlerindendir.

REKLAM

REKLAM ALANI - BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ ...


TÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri