TÜMSİAD, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini SKYTURK 360 Kanalına Değerlendirdi

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini SKYTURK 360 kanalında Uyanış Tuğtaş Bayar’ın sunduğu Ekonomi Gündemi programına değerlendirdi. Katıldığı programda Türkiye gündemini değerlendiren Sert Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye ve dünya ekonomisine etkilerine değindi.


TÜMSİAD, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini TRT Haber’e Değerlendirdi

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini TRT Haber kanalında Handan Arslan’a değerlendirdi. İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ömer Cihat Vardan ile katıldığı programda Dr. Hasan Sert, Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye ve dünya ekonomisine etkilerine değindi.


TÜMSİAD, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Dr. Hasan SERT Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Sert, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile önemli bir eşiği geçmiş ve yeni bir döneme girmiştir. Bu yeni dönem milli iradenin bir tecellisi olmuş, milletimiz iradesini sandığa yansıtmış ve Türk milleti 12. Cumhurbaşkanı’nı ilk defa doğrudan oy kullanarak seçmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizde demokrasi adına atılmış çok büyük bir adımla gerçekleşmiştir. Barış ve huzur ortamında sonuçlanan bu seçim ülkemiz adına büyük bir kazanç olmuştur.

Milletimiz ortaya koyduğu irade ile huzur, güven ve istikrar ortamının devam etmesi gerektiğini açıkça ifade etmiştir. Başbakanlığı döneminde bu ortama katkı sağlayan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı makamını layık görmüş, yapmış olduğu hizmetlerin devam etmesi adına yetkiyi 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a yeniden vermiştir.

Bugüne kadar Türkiye’yi tanıyan, başarılı bir şekilde yöneten ve geleceğe yönelik büyük projeleri olan bir adayın yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçilmesi beklediğimiz bir sonuç olup ülkemizdeki huzur ve istikrarın devamı adına bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Türkiye’de, son 10 yılda yakalanan olumlu sürecin ülkemizde katma değer oluşturduğu ve bu katma değerin dünya ülkelerinde de hissedildiği açıkça görülmektedir. Ülkemizin yakalamış olduğu büyüme ivmesi Türkiye’ye yönünü dönmüş dünya ülkelerinin de umudu haline gelmiştir. Bu yükseliş ivmesinin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam etmesi en büyük arzularımızdandır.

İş dünyası için gerekli olan huzur, barış ve istikrar ortamlarının daha güçlü bir zeminde temsil edilecek olması ülkemizin geleceği adına bizlere güç katmakta ve güven vermektedir. Bizler enerjimizi birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için sarf etmeliyiz. Uluslararası perspektifte siyasi, ticari ve diğer alanlarda daha güçlü bir Türkiye için güçlü lider vasıflarını taşıyan 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."


TÜMSİAD 9. Geleneksel İftar Programı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde Gerçekleşti

TÜMSİAD’ın gelenekselleşen iftar programı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşti.  Katılımın yoğun olduğu programa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, milletvekilleri,  sanat, medya, spor, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ile diplomasi temsilcileri ve TÜMSİAD üyeleri katılım gösterdi.


TÜMSİAD, Kocaeli Şubenin İftar Programına Katıldı

TÜMSİAD Kocaeli Şubesi ‘İftar ve Kadir Gecesi’ programı Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda gerçekleşti. TÜMSİAD Kocaeli Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşen programa TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tahir Büyükakın, KOTO Başkanı Murat Özdağ, Prof. Dr. Saadettin Hülagu ile çok sayıda davetli ve TÜMSİAD üyesi iş adamları katıldı.


TÜMSİAD, TV24’e Gündemi Değerlendirdi

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TV24’te Zeliha Saraç’ın sunduğu Kahve Molası programında gündemi değerlendirdi. Türkiye’nin son zamanlarda yaşadığı enflasyon, faiz indirimi ve diğer güncel konular hakkında görüşlerini dile getiren TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, reel olarak Türkiye ekonomisinde gözle görülür bir iyileşme yaşandığını fakat bu istikrarın sürdürülebilir olması adına para politikalarının emin adımlarla işletilmesi gerekliliğini ifade etti.BAŞKANIN MESAJI

(18.03.2014) TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Çanakkale Savaşları, en zorlu zamanlarda Türk milletinin dayanışmasını, vatan sevgisini, iman gücünü, birlik ve beraberliğini, azim ve iradesini bütün dünyaya gösterdiği tarihimizin unutulmaz zaferlerindendir.

REKLAM

REKLAM ALANI - BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ ...


TÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri
havalandırma