TÜMSİAD 9. Geleneksel İftar Programı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde Gerçekleşti

TÜMSİAD’ın gelenekselleşen iftar programı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşti.  Katılımın yoğun olduğu programa Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, milletvekilleri,  sanat, medya, spor, iş dünyası, sivil toplum kuruluşları ile diplomasi temsilcileri ve TÜMSİAD üyeleri katılım gösterdi.


TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, GAZZE’DE YAŞANAN İNSANIK DRAMI HAKKINDA BİR MESAJ YAYINLADI

Gazze’de yapılan saldırıların insanlık adına bir dram olduğu, yüzlerce masum insanın genç, yaşlı çocuk demeden orantısız güç kullanılarak şehit edildiği ve bu durumun bir devlet terörü olduğu aşikârdır. Son kara harekâtı ile bu zulüm en üst seviyeye ulaşarak 300’e yakın masum insan dünyanın gözü önünde katledilmiştir ve katledilmeye devam etmektedir.

Dünya üzerinde barışı sağlamak adına oluşturulmuş Batılı sistemler, işlenen vahşeti sessizce izlemekte, İslam Dünyası ise her zamanki gibi yaşanan terör karşısında sessizliğini sürdürmektedir. Dünya üzerinde hayvan hakları ve doğa için ortalığı yakıp yıkan sözde demokrasi havarileri, bu dünyadaki en şerefli varlık olan “insan”’ın katledilişini fütursuzca izlemekte, insanlık yaşanan zülüm karşısında adeta can çekişmektedir.

Bu çerçevede İsrail devletinin yıllardır devam eden zulüm politikası artık son bulmalı, zulmü yapan her kim olursa olsun ülkeler nezdinde yaptırımlar uygulanmalı, insanlığın ve insani değerlerin onuru için herkes üzerine düşen sorumluğun bilincini yüreğinde hissetmelidir.

Bu noktada İsrail’in yapmış olduğu bu acımasız ve insanlık dışı saldırıları en ağır şekilde kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


TÜMSİAD, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’i Ağırladı

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği Batman Şubesi, TPAO Kristal Park Devlet Konukevi’nde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in de katılımıyla sahur programı düzenledi. Programa Batman Valisi Azmi ÇELİK, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan SERT, TÜMSİAD Batman Şubesi Başkanı Nezir YEŞİLYURT, BATSO Başkanı Abdülkadir DEMİR, İŞKUR Batman İl Müdürü Besim EVİZ, Batman Millî Emlak Müdürü Hakan ÖZSÜER ve işadamları katıldı.


TÜMSİAD, Amasya’da Biraraya Geldi

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert yurt içi temasları çerçevesinde Amasya’yı ziyaret etti. Ziyarette FİMAR Holding’in mermer fabrikasını gezen TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert büyüme yolunun üretim ve ihracattan geçtiğini kaydetti.


TÜMSİAD, Tokat’ta Temaslarda Bulundu

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert Tokat’ta temaslarda bulundu. TÜMSİAD Tokat Şube Başkanı Sebahattin Cansu ile Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katılım gösterdiği temaslarda kamu ve özel sektör kurumlarının temsilcileri ziyaret edildi.


Başı rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden azad olan mübarek Ramazan Ayı`nın TÜMSİAD Ailesine ve Alem-i İslam`a hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah`tan niyaz ederiz.BAŞKANIN MESAJI

(18.03.2014) TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Çanakkale Savaşları, en zorlu zamanlarda Türk milletinin dayanışmasını, vatan sevgisini, iman gücünü, birlik ve beraberliğini, azim ve iradesini bütün dünyaya gösterdiği tarihimizin unutulmaz zaferlerindendir.

REKLAM

REKLAM ALANI - BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ ...


TÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri
havalandırma