TÜMSİAD, Ortadoğu’nun Önemi, Bölgemiz ve Ekonomi Paneli Düzenledi

TÜMEXPO 2. Sanayi ve Ticaret Fuarı ile eşzamanlı yapılan ‘Ortadoğu İş Zirvesi’ kapsamında ‘Ortadoğu’nun Önemi, Bölgemiz ve Ekonomi Paneli’ düzenlendi.
Ortadoğu Fuar Merkezinde gerçekleşen panele TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Çoşkun, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve TÜMSİAD Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Osman Kurtkan Kapıcıoğlu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, iş adamları, öğrenciler katıldı.


TÜMEXPO SANAYİ VE TİCARET FUARI GAZİANTEP’TE KAPILARINI AÇTI

TÜMSİAD tarafından düzenlenen 2. TÜMEXPO SANAYİ VE TİCARET FUARI, Gaziantep’te Ortadoğu Fuar Merkezi’nde açılışını gerçekleştirdi.  Açılışa Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ, Gaziantep Valisi Erdal ATA, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp BARTIK, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Sani KONUKOĞLU, Avrupa TÜMSİAD Genel Başkanı Cahit KERENCİLER, STK temsilcileri, basın mensupları ve çok sayıda yerli ve yabancı işadamı katılım gösterdi.


TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Son Günlerde Yaşanan Şiddet Eylemleri Hakkında İtidal Çağrısında Bulundu

Sert, yazılı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi

Ülkemizde son günlerde yaşanan,  can ve mal kaybına neden olan şiddet olaylarını büyük bir kaygı ile takip etmekteyiz. Yakın coğrafyamızda yer alan Kobani’de IŞİD terörü ile yüz yüze kalan insanların yaşadığı sıkıntılar, uluslararası alanda terörle mücadele edilmesi gerekliliğini bir kez daha gözler önüne sermiştir. Yaşanan elim hadiselerin yanı sıra son yıllarda oluşturulan barış ve kardeşlik ortamının zarar gördüğü ve bu zararın hem ülkemizde hem de yakın coğrafyalarda olumsuz sonuçlar ortaya koyacağı açıkça görülmektedir.

Yaşanan elim hadiselere uluslararası alanda müdahalenin söz konusu olduğu bir zamanda, ülkemizi zor durumda bırakacak provokatif eylemlerin bir hak arama değil, haksız olarak insanlara zarar verme şeklinde yorumlandığı herkes bilmelidir.

İş dünyası olarak bizler ülkemizdeki toplumun ve kanaat önderlerinin sağduyu ile yaşanan gelişmeleri takip etmesini, çözüm sürecinin yürütülmesi adına ülkemizi ve kardeşliğimizi zarara uğratacak her türlü olaydan kaçınılmasını temenni ediyoruz. TÜMSİAD olarak çözüm sürecine verdiğimiz desteğin, ülkemiz ve bölge insanının geleceği için önemli bir adım olduğuna inanıyor ve bu alanda yapılacak her türlü çalışmayı destekleyeceğimizi belirtmek istiyorum.


TÜMSİAD, DEİK Olağanüstü Genel Kurul Toplantısına Katıldı

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, DEİK Olağanüstü Genel Kurul toplantısına katıldı. Kurucu kuruluşları arasında TÜMSİAD’ın da yer aldığı Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK)Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı 2 Ekim 2014 tarihinde gerçekleştirildi. Açılış ve Divan seçiminin ardından DEİK tüzel kişiliğinin faaliyetlerinin yanı sıra bütçe ile ilgili görüşmeler yapıldı.


TÜMSİAD, Güney Kore Milli Günü Resepsiyonuna Katıldı

TÜMSİAD Ankara Sheraton Otelde yapılan Güney Kore Milli Günü Resepsiyonuna katıldı. TÜMSİAD’ı temsilen resepsiyona TÜMSİAD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Ömer KULA ve Alper ÖZYÜREK katılım gösterdi.BAŞKANIN MESAJI

(18.03.2014) TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Çanakkale Savaşları, en zorlu zamanlarda Türk milletinin dayanışmasını, vatan sevgisini, iman gücünü, birlik ve beraberliğini, azim ve iradesini bütün dünyaya gösterdiği tarihimizin unutulmaz zaferlerindendir.

REKLAM

REKLAM ALANI - BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ ...


TÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri
havalandırma