TÜMSİAD, İstanbul Valisi Vasip Şahin’i Makamında Ziyaret Etti

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan İstanbul Valisi Vasip Şahin`i makamında ziyaret etti. Görüşmeye TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kurtkan Kapıcıoğlu, Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri Servet Samsama ve Recep Yeşilyurt, TÜMSİAD İstanbul Anadolu Şube Başkanı Soner Biber ve Genç TÜMSİAD Başkanı Fatih Çıtak katılım gösterdi.  TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, TÜMSİAD`ın yeni dönemde başta birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul`da olmak üzere tüm ülkede yapacağı çalışmalar hakkında Vali Vasip Şahin`e bilgi verdi.


TÜMSİAD Portekiz’de Düzenlenen “Türkiye-Portekiz İş Forumuna” Katıldı

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan 2-4 Mart 2015 tarihleri arasında T.C. Başbakanı Ahmet Davutoğlu&rsquonun Portekiz`e düzenlediği resmi ziyareti kapsamında Lizbon`da Olissippo Lapa Palace Hotel`de gerçekleşen Türkiye-Portekiz İş Forumuna katıldı. DEİK tarafından organize edilen geziye, T.C. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, T.C. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, T.C. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, T.C. AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, T.C. Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, T.C. Lizbon Büyükelçisi Ebru Barutçu Gökdenizler ile çok sayıda iş dünyası temsilcileri katılım gösterdi.

Toplantıda Ahmet Davutoğlu iki ülke ilişkilerinin tarih boyunca dostane olduğunu belirterek İspanya ile hükümetlerarası zirve başlatılmasının ardından diğer liman şehirlerinden de bu yönde talepler geldiğini ve yapılacak zirvenin Portekiz ile yapılan ilk zirve olduğunu ifade etti.

Türkiye ile Portekiz`in ticaret hacminin 1.3 milyar dolar olduğu bilgisini veren Davutoğlu, iki ülkenin ticaret potansiyelinin çok daha yüksek olduğuna inandığını ifade etti. Portekiz`deki Türk yatırımlarının tutarının 13 milyon dolara ulaştığını kaydeden Başbakan Davutoğlu, halihazırda en büyük yatırım projesi olan Global Liman İşletmeleri benzeri yatırımların artmasını arzu ettiklerini kaydetti. 2014 yılında Portekiz ekonomisinin %1 büyüme gösterdiğini belirten Davutoğlu, ülke ekonomisinin son dönemde "clean exit from bailout- finansal krizden çıkış" yönünde ivme gösterdiğinin altını çizdi. Kısa bilgilendirmenin ardından iş adamlarına söz veren Davutoğlu, iş adamlarından aldığı fikir ve görüşlerin hükümetlerarası zirve ve önümüzdeki dönemde atılacak adımların temelini oluşturacağını belirtti. 

Bu noktada söz alan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan iki ülke arasındaki iş birliği alanlarının genişletilerek iki ülke ticaretinin artırmasının önemini vurguladı. Ayrıca turizm alanında ortak çalışmaların faydalı olacağının da altını çizerek, Kapadokya, Efes ve Pamukkale gibi bölgeler için görsel tanıtım ve fuar organizasyonları yapılmasının önemine dikkat çekti.


TÜMSİAD, Orman ve Su İşleri Bakanlığını Ziyaret Etti

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU`nu makamında ziyaret etti. Ziyarete TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı katılım gösterdi. Görüşmede Türkiye`de ormancılık ve turizm alanında yapılan faaliyetlere değinilirken, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN, TÜMSİAD`ın yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında Bakan Veysel EROĞLU`na bilgi verdi. 


TÜMSİAD, Maliye Bakanlığını Ziyaret Etti

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK`i makamında ziyaret etti. Ziyarete TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı katılım gösterdi. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda Türkiye`nin 2023 vizyonu doğrultsunda ekonomide yaşanan gelişmelerden bahsedildi. Toplantıda TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN, TÜMSİAD`ın yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında Bakan Mehmet ŞİMŞEK`e bilgi verdi. 


TÜMSİAD, Kalkınma Bakanlığını Ziyaret Etti

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN Kalkınma Bakanı Cevdet YILMAZ`ı makamında ziyaret etti. Ziyarete TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı katılım gösterdi. Görüşmede sürdürülebilir kalkınmanın devamlılığı için gerekli olan refar ortamının sağlanmasının önemine değinilirken, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN, TÜMSİAD`ın yeni dönemde yapacağı çalışmalar hakkında Bakan Cevdet YILMAZ`a bilgi verdi. 


TÜMSİAD, Ankara Valisi Mehmet KILIÇLAR`ı Makamında Ziyaret Etti

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN  Ankara Valisi Mehmet KILIÇLAR`ı makamında ziyaret etti. Ziyarete TÜMSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ve TÜMSİAD Ankara Şube Başkanı katılım gösterdi. TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN, TÜMSİAD`ın yeni dönemde başta Ankara`da olmak üzere  tüm ülkede yapacağı çalışmalar hakkında Vali Mehmet KILIÇLAR`a bilgi verdi. BAŞKANIN MESAJI

(18.03.2014) TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Çanakkale Savaşları, en zorlu zamanlarda Türk milletinin dayanışmasını, vatan sevgisini, iman gücünü, birlik ve beraberliğini, azim ve iradesini bütün dünyaya gösterdiği tarihimizin unutulmaz zaferlerindendir.

REKLAM

REKLAM ALANI - BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ ...


TÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri