TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs tarihi, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşunda Milli Mücadele ve İstiklal Savaşı`nda aziz milletimizin vatanın bağımsızlığı ve milletin egemenliği için gösterdiği büyük özveri ve başarının önemli bir sembolüdür.

Gazi Mustafa Kemal`in 19 Mayıs 1919`da Samsun`a çıkışıyla başlayan ve tüm yurda yayılan bağımsızlık ve vatanın işgalden kurtarılması sevdası, aziz milletimizin kararlı, eşsiz ve tüm dünya milletlerine örnek olacak başarısına ilham ve heyecan kaynağı olmuştur.

İşgal altındaki vatan topraklarının savunması için yılmadan, birlik ve beraberlik içerisinde başlatılan bu mücadele büyük bir zaferle sonuçlanmıştır. Bu zafer Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşunda etkin olan milli egemenlik, bağımsızlık ve milletten alınan gücün ruhuyla bugünlere ve gelecek nesillere kadar yolumuzu aydınlatacaktır.

19 Mayıs 1919`da milletin egemenliği ve bağımsızlığı için verilen mücadele ruhu, bugün de demokrasi ve milli egemenlik temelli ilkelerimize bağlılığımız ile korunmaktadır. Gazi Mustafa Kemal`in gençlere armağan ettiği bu tarihi günün ruhu, anlam ve muhteviyatıyla geleceğe de taşınacak tarihiyle olan bağını koruyan, milletine ve vatanına bağlı, sorumluluk ve imkanlarının farkında olan açık fikirli, eğitimli ve donanımlı gençlerimiz sayesinde nesilden nesile aktarılacaktır.

Bu düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal, silah arkadaşları ve vatan toprakları için canlarını feda eden şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, değerli gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı`nı gönülden kutluyorum.


TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN’ın Miraç Kandili Mesajı

Kandiller, sevgi, kardeşlik, birlik, dayanışma, paylaşım ve hoşgörü değerlerinin pekiştiği ve manevi duyguların muhafazası ve yüceltilmesi için fırsat niteliği taşımaktadır.

Hazreti Peygamberimiz`in Miraç gecesi kutsal yolculuğunun gerçekleştiği, inancımıza ve kültürümüze yerleşmiş bu önemli gün, hem nefsi terbiye ve muhasebe için hem de toplumsal barış, dargınlıkların giderilmesi ve gönül bağlarının güçlendirilmesi için önemlidir.

Kandiller, gönül dünyamızın ihtiyacı manevi değerlerin hatırlanmasına vesile olurken, maddi refah mücadelesi içerisinde kaybolan modern insanın ihtiyaç duyduğu kalbi değerlere de kapı aralamaktadır. Bu niyetle tüm İslam aleminin ve milletimizin Miraç Kandili`ni tebrik ediyor, bu anlamlı ve değerli gecenin İslam`a, tüm Müslümanlara ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, tüm insanlığa barış, kardeşlik, birlik ve refah getirmesini temenni ediyorum.


TÜMSiAD Başkanı Yaşar DOĞAN`ın Anneler Günü Mesajı

Sevgi, merhamet ve fedakarlığın aile kurumundan neşretmesinde annelerimizin büyük rolü ve önemi vardır. Çocukların sağlıklı, eğitimli, ahlaklı, bilinçli, insan ve doğa sevgisiyle yetişmesinde annelerimiz sahip oldukları koruyucu, kollayıcı ve eğitici idrak ve değerler sayesinde toplumsal hayatın yönünü çizer. 

Sağlıklı ve bilinçli anne ve baba adaylarının yetişmesi ve topluma, ülkemize ve dünyaya yararlı gelecek nesillerin devamı için kadının toplumdaki, ailedeki, iş ve eğitim hayatındaki yeri de iyileştirilmelidir.

Milli değerlerimiz ve manevi hassasiyetlerimizde anneliğin taşıdığı anlamın ulviliği de bizlere annelerimizi sadece bir günde değil her günde onların yanında olmayı hatırlatmalıdır.

Bu vesileyle tüm annelerimizin Anneler Gününü gönülden kutlar, ahirete intikal etmiş annelerimizi rahmetle anarım


TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan’dan 1 Mayıs Mesajı

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN Emek ve Dayanışma Günü için açıklamalarda bulunarak, Emeği ile fedekarca ve kolay olmayan şartlarda gayretle çalışarak ülkemizin toplumsal refahına büyük katkı sağlayan ve İktisadi ve sosyal kalkınmamızın  insangücü kaynağını  oluşturan değerli işçi esnaf memur çifti ve tüm çalışan kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutlar,TÜMSİAD ailesi olarak birlik beraberlik ve kardeşlik duygularıyla daha müreffeh bir TÜRKİYE için her zaman dayanışma içinde durmadan artan bir gayretle çalışacağımızı belirtir yurt içinde ve dışında çalışma dünyasına emeği ve alınteriyle katkı sunan tüm kardeşlerime saygılarımı sunarım dedi


Ermeni İddialarının 100. Yılı Mesajı

Dünyanın birçok ülkesinden üst düzey katılımla Çanakkale Kara Zaferleri`nin 100. yıl dönümünün  ülkemizde barış temasıyla anıldığı bugünde, Ermeni iddialarının 100. yılı hasebiyle ülkemize karşı dünya çapında başlatılan yoğun bir karalama kampanyasının doruğa ulaştığı bir günü de yaşıyoruz.

Milyonlarca insanın hayatını kaybettiği I. Dünya Savaşı`nda Osmanlı coğrafyası da savaşın üzücü sonuçlarından etkilenerek büyük acı ve sıkıntılar çekmiştir. Ecdadımızın 34 ayrı ülkede bulunan 78 ve ülkemizdeki 349 şehitlik, hem Osmanlı coğrafyasının her noktasından pekçok insanın vatan ve millet için aynı cephede birlikte verdiği mücadelenin, hem de büyük acılar çekmiş bir neslin torunları olduğumuzun en temel göstergesidir.

Osmanlı topraklarında birçok cephede savaş veren milletimiz hem içerideki asayişi sağlamakta yaşadığı zorluklardan dolayı, hem de Anadolu`da Ermeni çetelerinin sivil ve savunmasız halka karşı katliamlarını önleyebilmek için Ermeni nüfusunu göçe tabi tutmuştur. Bu göç sırasında yaşanan sıkıntıların bilincinde olarak tüm Osmanlı halkının çektiği sıkıntıları üzüntüyle anıyor, bununla birlikte Ermeni iddialarının öne sürdüğü sözde `soykırım` tanımlamasını ve sözü edilen rakamları tarih biliminin dışında siyasi amaçlara hizmet ettiğinin altını çizerek kabul etmiyorum.

Türkiye, -vatandaşı olan ya da misafir- birçok Ermeni`yi bu ülkenin  diğer vatandaşları gibi görüyor ve hem ülkemizde hem de bölgemizde barışın tesisi ve devamı için samimi politikalar geliştiriyor. Tarihin eleğinden geçmemiş, dayanaksız ve barışa hizmet etmeyen bir dayatma ile sözde `soykırım` iddiaları üzerinden tarihin çarpıtılmasını reddediyor bu maksatla söz konusu meselenin mesnetsiz iddialar üzerinden uluslararası kamuoyunda ülkemize baskı unsuru olarak kullanılmasını değil, kurulacak tarih komisyonu ile adilce ve açık arşivler üzerinden değerlendirilmesini doğru buluyorum.

Bu vesile ile savaş sırasında hayatını kaybeden dört kıtadan dört milyon Osmanlı vatandaşının acısını paylaşarak Asala teröründen dolayı hayatını kaybeden 40`dan fazla diplomatımızı ve ailelerini de rahmetle anıyorum.


TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan’ın Çanakkale Kara Zaferlerinin 100. Yılı Mesajı

Bugün kadim medeniyet tarihimizin önemli dönüm noktalarından Çanakkale Kara Savaşları&rsquonın 100. yıl dönümünü anıyoruz. Vatan, millet sevgisi ve iman şuuruyla aziz vatanımızın ve milletimizin bağımsızlığı ve onuru için her türlü fedakarlığı göstermekten kaçınmayan ecdadımızın şanlı zaferlerini saygıyla kutluyoruz.

Çanakkale halkımızın cesaret, dayanışma, birlik ve bağımsızlık şuurunun en kuvvetli şekilde vücut bulduğu aynı zamanda da dünyanın farklı bölgelerinden gelen binlerce gencin naaşının misafir edildiği, karşı cephelerde savaşan tarafların koyun koyuna yattığı barış timsali aziz bir hatıradır.

 

Osmanlı coğrafyasının dört kıtasından gelen aziz ecdadımızın `Çanakkale Geçilmez` ruhuyla verdiği büyük mücadele Türkiye Cumhuriyeti`nin varoluş savaşı İstiklal Harbimizin de dayanak noktası olmuş ve bağımsızlıktan ödün vermeyen milletimizin tüm dünyaya örnek olacak barış ruhunu ortaya koymuştur.

 

Birlik ve beraberlik duygusu içerisinde ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne yükseltilmesi için aziz ecdadımızdan aldığımız ilham ve kuvvet bizlere büyük bir güç vermektedir.

 

Çanakkale ruhunun silinmez ve aziz hatırasını hem ecdadımıza şükran  borcumuzu ödemek hem de köklü bir medeniyetin varisleri olarak gururla taşımak için bu ruhun gelecek nesillere aktarılmasının önemini bugün bir kere daha hatırlıyoruz.

Bugün aziz ecdadımızın torunları olarak din, vatan, millet, bayrak, bağımsızlık, milli egemenlik ve milli onur uğruna verilen fedakarane mücadelenin hatırasını gurur ve onurla anıyor ve kutluyorum.

Bu vesileyle, Çanakkale Kara Zaferlerinin 100. yıl dönümünü kutluyor, Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.BAŞKANIN MESAJI

(18.03.2014) TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Çanakkale Savaşları, en zorlu zamanlarda Türk milletinin dayanışmasını, vatan sevgisini, iman gücünü, birlik ve beraberliğini, azim ve iradesini bütün dünyaya gösterdiği tarihimizin unutulmaz zaferlerindendir.

REKLAM

REKLAM ALANI - BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ ...


TÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri