TÜMSİAD Belçika’da Devir Teslim Töreni Yapıldı

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve TÜMSİAD Genel Sekreteri Osman Kurtkan Kapıcıoğlu`nun katılımıyla TÜMSİAD Belçika Şubesi`nde devir teslim töreni gerçekleştirildi. TÜMSİAD Belçika Ofisinde düzenlenen devir teslim törenine başta AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, T.C. Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay, T.C. AB Daimi Temsilci Büyükelçi İ. Selim Yenel, AB Daimi Temsilci Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir, TÜMSİAD Avrupa Başkanı Cahit Kerenciler ve çok sayıda TÜMSİAD üyesi katıldı. Düzenlenen devir teslim töreninde TÜMSİAD Belçika Eski Başkanı İsmail Akgün görevi Yılmaz Yüksel`e devretti.


TÜMSİAD, Türkiye-Mali İş Forumuna Katıldı

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Mali İş Forumu katıldı. Foruma Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Mali Cumhurbaşkanı İbrahim Ebubekir Kitta, DEİK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nail Olpak, DEİK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halim Mete, Malili bürokratlar, Malili ve Türk işadamları ile basın mensupları katılım gösterdi.


TÜMSİAD 6. Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katılımıyla Gerçekleşti

TÜMSİAD 6. Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakanların katılımıyla Lütfi Kırdar Kongre Merkezi-İstanbul’da gerçekleşti. Programa Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AB Bakanı Volkan Bozkır, Eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Eski AB Bakanı Egemen Bağış İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, , milletvekilleri, Ekonomik Sivil Toplum Örgütü Başkanları, çok sayıda bürokrat, belediye başkanları, işadamları, basın mensupları ve TÜMSİAD üyeleri katılım gösterdi.


TÜMSİAD 6. GENEL KURUL KONUŞMALARI

TÜMSİAD Genel Kurulu`nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni anayasayı yazma yolunda en başta ekonominin ayağındaki prangaların atılması gerektiğine vurgu yaparak, demokrasiye ve Türkiye`ye gönül vermiş herkesi bu meseleye daha fazla yoğunlaşmaya davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye`yi şahlandıracak yeni anayasayı artık yazalım ve başkanlık sistemini artık daha etraflıca tartışmaya başlayalım, Türkiye`nin şanına yakışır bir idari sistemi inşa edelim” dedi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜMSİAD Heyetini Kabul Etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ve Yönetim Kurulu üyelerini Dolmabahçe Sarayı’ndaki çalışma ofisinde kabul etti. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda G-20 zirvesi ele alındı. Görüşmede G-20 zirvesi ele alındı. Zirvede KOBİ’lere verilecek olan desteğin önemi Davutoğlu`na da vurgulandı. Bu desteğin Kobiler açısından ne kadar önemli olduğu ve ülke ekonomisine ne gibi katkılar sağlayacağı da görüşmenin önemli konu başlıklarıydı.


TÜMSİAD, LUKOİL İLE SÖZLEŞME İMZALADI

TÜMSİAD ve Akaryakıt Şirketi LUKOİL arasında akaryakıt indirimi içeren bir anlaşma imzalandı. İmza törenine TÜMSİAD Genel Başkan Vekili Yaşar Doğan, LUKOİL Ortadoğu CEO`su Alexander Terletskiy, TÜMSİAD Genel Sekreteri Mehmet Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve tarafların ilgilileri katılım gösterdi.BAŞKANIN MESAJI

(18.03.2014) TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Çanakkale Savaşları, en zorlu zamanlarda Türk milletinin dayanışmasını, vatan sevgisini, iman gücünü, birlik ve beraberliğini, azim ve iradesini bütün dünyaya gösterdiği tarihimizin unutulmaz zaferlerindendir.

REKLAM

REKLAM ALANI - BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ ...


TÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri