TÜMSİAD BAŞKANI YAŞAR DOĞAN`IN RAMAZAN TEBRİĞİ

Milletimizin ve Tüm İslam Aleminin Mübarek Ramazan Ayını tebrik eder, bu ayın sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve toplumsal barışımıza vesile olmasını, Ramazan`ın manevi ikliminden herkesin hissedar olmasını Yüce Allah`tan niyaz ederim. 


TAZİYE MESAJI

VEFAT ve BASSAĞLIĞI

Ergür Ailesinin büyüğü,

İstanbul İl Dernekler Müdürü Sayın Eyüp Dursun Ergür beyin Validesi Nadire Ergür`ü Kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Merhumeye Allah`tan rahmet, Kederli ailesi ve tüm yakınlarına başsağlığı dileriz.

TÜMSİAD


TÜMSİAD BAŞKANI YAŞAR DOĞAN`IN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Yoğun ve tempolu geçen bir seçim sürecinin sonunda halkımız 7 Haziran`da demokratik hakkını kullanarak, özgür iradesi ile kendisini yönetecek olan Parlamentoyu seçmiştir. Seçimlere katılımın yüksek olması, halkımızın iradesini sandığa yansıtma ve geleceğini inşa etme konusundaki kararlılığın bir göstergesidir diye düşünüyorum. Ortaya çıkan bu tablonun ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Seçim sonuçlarına göre halkımız hiçbir siyasi partiye tek başına hükümet kuracak çoğunluğu vermemiş, seçilmiş olan tüm parti yöneticilerine demokrasinin gereği olan uzlaşma kültürü ile hareket ederek ülkemizin ali menfaatleri etrafında bir araya gelmeleri ve ortak akıl ile hareket ederek var olan istikrar ve büyümenin bozulmadan, duraksamadan devamı yönünde açık bir irade ortaya koymuştur. Bu mesajın tüm siyasi partiler tarafından sorumluluk bilinci ile anlaşılmış olduğuna ve bu yönde gereğinin yapılacağına inanıyorum.

Ortaya çıkan bu süreçte Tümsiad olarak STK`ların önemimin daha da arttığına, ülkemiz kazanımlarının devamı yönünde STK`lara daha fazla görev düştüğüne inanıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemiz ve milletimizin ali menfaatleri yönünde yapıcı, bütünleştirici ve her kesimi kucaklayıcı misyonumuza paralel gayret ve çabalarımızın artarak devam edeceğini buradan ilan etmek istiyorum. Tümsiad ve yurtiçi ve yurtdışı çözüm ortakları olarak, tamamen sorumluluk ve ali görev bilinci içinde ülkemize ve milletimize hizmete aynı kararlılık ve aynı hassasiyetle devam edeceğiz.

Geldiğimiz noktada ülke olarak bugüne kadar elde ettiğimiz tüm kazanımlarımızın, sahip olduğumuz ekonomik istikrar ve büyümenin bundan sonra da aynı şekilde devamı yönünde tüm partilerimizin ülkemizi yönetecek dirayetli bir hükümet kurulması için sorumluluk almaları tüm kamuoyunun beklentisidir.
Son söz olarak, 7 Haziran seçimlerinin ülkemiz ve milletimiz için hayırlar getirmesini Cenab-ı Haktan niyaz ediyorum.

 

 


TÜMEXPO TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI PROTOKOLÜ İMZALANDI

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan TÜMEXPO 2015/İSTANBUL - TÜMSİAD SANAYİ VE TİCARET FUARI protokolü TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete tarafından imzalandı. TÜMSİAD Genel Merkez`de gerçekleşen imza törenine TÜMSİAD Genel Sekreteri Mehmet Osman Kurtkan Kapıcıoğlu TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, ve Discover Events Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emre ETE katılım gösterdi.

22-24 Ekim 2015 tarihinde ICC (İstanbul Kongre Merkezi)`de yapılacak fuar hakkında görüşlerini dile getiren TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, TÜMSİAD üyelerinin hem kendi aralarında hem de diğer sektör temsilcileri ile önemli ilişkiler kuracağı TÜMEXPO 2015`in hayırlı sonuçlar getirmesini diledi.


TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan’ın Otomotiv Sektörü ve Yaşanan Grevler Hakkında Değerlendirmesi

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan Otomotiv sektöründe yaşanan grevler hakkında bir değerlendirmede bulundu.

Türkiye ekonomisini taşıyan lokomotif sektörlerin başında otomotiv ve inşaat sektörleri gelmektedir. Özellikle inşaat sektörü daha çok iç pazara hitap ederken, buna karşın otomotiv sektörü ihracat kanalıyla dış pazarlara odaklanan bir sektördür. Bu yüzden ülkemize önemli oranda yabancı para akışı sağlayan bu sektörümüzün cari açık açısından da önemi büyüktür. Aynı zamanda, otomotiv sektörünün diğer sektörlerle ileri-geri bağlantıları bu sektörü ekonomik kalkınma açısından bir hayli ön plana çıkarmaktadır. 


TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

19 Mayıs tarihi, Türkiye Cumhuriyeti`nin kuruluşunda Milli Mücadele ve İstiklal Savaşı`nda aziz milletimizin vatanın bağımsızlığı ve milletin egemenliği için gösterdiği büyük özveri ve başarının önemli bir sembolüdür.

Gazi Mustafa Kemal`in 19 Mayıs 1919`da Samsun`a çıkışıyla başlayan ve tüm yurda yayılan bağımsızlık ve vatanın işgalden kurtarılması sevdası, aziz milletimizin kararlı, eşsiz ve tüm dünya milletlerine örnek olacak başarısına ilham ve heyecan kaynağı olmuştur.BAŞKANIN MESAJI

(08.06.2015) TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan`ın Seçim Sonuçları Değerlendirmesi

Ülke olarak bir genel seçim sürecini daha geride bırakmış durumdayız. Öncelikle ortaya çıkan neticenin devletimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye`de 13 yıldan bu yana süren bir istikrar dönemi var. Seçimin sonuçları, tek...

REKLAMTÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri