TÜMSİAD, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı Ziyaret Etti

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete TÜMSİAD Genel Sekreteri Mehmet Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve Genç TÜMSİAD Heyeti katılım gösterdi. TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD’ın çalışmaları hakkında Bakan Akif Çağatay Kılıç’a bilgi verdi.


TÜMSİAD, Cumhurbaşkanlığı Tarafından Düzenlenen İş Dünyası Ve Sendika Temsilcileri Toplantısına Katıldı

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde düzenlenen, iş dünyası ve sendika temsilcilerinin yer aldığı programa katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan`ı ziyaret eden heyette, TOBB, TESK, Türk-İş, Hak-İş, TİSK, Memur-Sen, Kamu-Sen, TURSAB, TÜSİAD, TİM, MÜSİAD, ASKON ve TURKONFED temsilcileri hazır bulundu.


TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ YENİ BAŞBAKANI SAYIN AHMET DAVUTOĞLU`NU TEBRİK EDEN BİR MESAJ YAYINLADI

TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, TÜRKİYE CUMHURİYETİ YENİ BAŞBAKANI SAYIN AHMET DAVUTOĞLU`NU TEBRİK EDEN BİR MESAJ YAYINLADI

Dr. Hasan Sert yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Türkiye son 10 yılda siyasi, ekonomik ve kültürel olarak önemli çalışmalara imza atmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde kazanılan başarılarla insanlarımızın ve ükemizin huzuru ve kalkınması hedeflenmiş ve hedeflere emin adımlarla ulaşılmıştır. Ülkemizde yaşanan siyasi istikrar, ekonomik istikrarı beraberinde getirmiş ve ülkemiz kalkınma noktasında önemli seviyelere ulaşmıştır.

Şüphesiz her başarının arkasında gayret ve azim bulunmaktadır.  Sayın Ahmet Davutoğlu gayreti, azmi ve inancı ile ülkemizin son on yılında önemli başarılara imza atmıştır.

Dış politikadaki başarısı ve ülkemize yapmış olduğu değerli hizmetler bu görevi layıkı ile yapacağını ortaya koymaktadır. Bu vesileyle TÜMSİAD olarak, siyasi istikrarımızın mimarlarından olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti`nin 26. Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu`nu tebrik eder, görevinde başarılar dileriz.
 


TÜMSİAD, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini SKYTURK 360 Kanalına Değerlendirdi

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini SKYTURK 360 kanalında Uyanış Tuğtaş Bayar’ın sunduğu Ekonomi Gündemi programına değerlendirdi. Katıldığı programda Türkiye gündemini değerlendiren Sert Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye ve dünya ekonomisine etkilerine değindi.


TÜMSİAD, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini TRT Haber’e Değerlendirdi

TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini TRT Haber kanalında Handan Arslan’a değerlendirdi. İktisadi Kalkınma Vakfı Başkanı Ömer Cihat Vardan ile katıldığı programda Dr. Hasan Sert, Cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye ve dünya ekonomisine etkilerine değindi.


TÜMSİAD, CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Dr. Hasan SERT Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi. Sert, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile önemli bir eşiği geçmiş ve yeni bir döneme girmiştir. Bu yeni dönem milli iradenin bir tecellisi olmuş, milletimiz iradesini sandığa yansıtmış ve Türk milleti 12. Cumhurbaşkanı’nı ilk defa doğrudan oy kullanarak seçmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi ülkemizde demokrasi adına atılmış çok büyük bir adımla gerçekleşmiştir. Barış ve huzur ortamında sonuçlanan bu seçim ülkemiz adına büyük bir kazanç olmuştur.

Milletimiz ortaya koyduğu irade ile huzur, güven ve istikrar ortamının devam etmesi gerektiğini açıkça ifade etmiştir. Başbakanlığı döneminde bu ortama katkı sağlayan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı makamını layık görmüş, yapmış olduğu hizmetlerin devam etmesi adına yetkiyi 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a yeniden vermiştir.

Bugüne kadar Türkiye’yi tanıyan, başarılı bir şekilde yöneten ve geleceğe yönelik büyük projeleri olan bir adayın yani Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk turda seçilmesi beklediğimiz bir sonuç olup ülkemizdeki huzur ve istikrarın devamı adına bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir.

Türkiye’de, son 10 yılda yakalanan olumlu sürecin ülkemizde katma değer oluşturduğu ve bu katma değerin dünya ülkelerinde de hissedildiği açıkça görülmektedir. Ülkemizin yakalamış olduğu büyüme ivmesi Türkiye’ye yönünü dönmüş dünya ülkelerinin de umudu haline gelmiştir. Bu yükseliş ivmesinin bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada devam etmesi en büyük arzularımızdandır.

İş dünyası için gerekli olan huzur, barış ve istikrar ortamlarının daha güçlü bir zeminde temsil edilecek olması ülkemizin geleceği adına bizlere güç katmakta ve güven vermektedir. Bizler enerjimizi birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin hak ettiği muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için sarf etmeliyiz. Uluslararası perspektifte siyasi, ticari ve diğer alanlarda daha güçlü bir Türkiye için güçlü lider vasıflarını taşıyan 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum."BAŞKANIN MESAJI

(18.03.2014) TÜMSİAD GENEL BAŞKANI DR. HASAN SERT, ÇANAKKALE DENİZ SAVAŞLARI’NIN 99. YILDÖNÜMÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYINLADI

Çanakkale Savaşları, en zorlu zamanlarda Türk milletinin dayanışmasını, vatan sevgisini, iman gücünü, birlik ve beraberliğini, azim ve iradesini bütün dünyaya gösterdiği tarihimizin unutulmaz zaferlerindendir.

REKLAM

REKLAM ALANI - BURAYA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ ...


TÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri
havalandırma