Tümsiad Genel Başkanı Yaşar Doğan`ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Ulusumuzun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği Milli Mücadele sürecinin en büyük adımı Büyük Taarruz zaferi tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir ki Türk milleti, vatan toprağı, milli birliği ve beraberliği söz konusu olduğunda, şartlar ne olursa olsun, hiçbir şekilde tereddüt etmeden canını seve seve verebilmektedir.

Bu aziz milletin her ferdi onuru, bağımsızlığı, kutsal toprakları, şanlı bayrağı, vatanı ve milletinin bölünmez bütünlüğü ve huzuru uğrunda, bütün varlığıyla mücadele edebilecek yüksek bir karaktere sahiptir.

30 Ağustos Zafer Bayramı vatanımızın bölünmezliği ve milletimizin birliğini hedef alan alçakça saldırılara maruz kaldığımız şu günlerde de bizlerin milli birlikteliğini artıracaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere, vatanın bütünlüğü ve Yüce Türk Milleti`nin bağımsızlığı uğruna hayatlarını şu günlerde de feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

Yüce Milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun.


TÜMEXPO ve KOBİ Şurası Hazırlıkları Çerçevesinde Genel Başkanımız Yaşar Doğan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’yı Ziyaret Etti

Derneğimizin 22-25 Ekim tarihlerinde yapacağı All In Tech, Helal Expo, KOBİ Şurası ve TÜMEXPO organizasyonlarının ziyaret ayağının devamında 24 Ağustos tarihinde Genel Başkanımız Sayın Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulumuz, THY(Türk Hava Yolları) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İlker Aycı`yı makamında ziyaret etti.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan TÜMEXPO fuarı ve KOBİ Şurasının sağlayacağı kazanımları aktaran Genel Başkanımız Sayın Doğan "Dünyanın dev firmalarının ve kuruluşlarının tecrübelerinden faydalanarak KOBİ`lerin yeni girişimlere yelken açmaları gerekli. Bu noktada onlara eğitimlerinde rehberlik etmek, dünyadaki büyük finans, para kuruluşlarıyla bir araya getirmek ve yeni vizyonlar kazandırmak için bu iki fuar organizasyonunu yapmaktayız. Ayrıca All In Tech ve savunma sanayi fuarını da program içine dahil ederek KOBİ`lerin çalışma alanlarını da daha görünür hale getirmek istemekteyiz. " dedi.

Diğer bir noktada fuarın içeriğinde yer alan Helal Expo 2015, Helal ve Sağlıklı Ürünler Fuarıyla da Türkiye`yi helal gıda sertifika ve fuar merkezi haline getirmek hedefinde olunduğu heyetimizce ziyaretlerde anlatıldı.

Ziyarete Genel Sekreter Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerimizden Eyüp Topal, Mustafa Özbek ve İstanbul Şube Başkanımız Soner Biber katıldı


Genel Baskanimiz Sayın Yaşar Doğan ve Beraberindeki Heyet İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı’yı Ziyaret Etti

22-25 Ekim tarihlerinde büyük bir TÜMEXPO Fuarı ve KOBİ Şurasına ve hazırlanan derneğimizin hazırlık aşamasında, bugün Genel Başkanımız Sayın Yaşar Doğan beraberindeki fuar düzenleme heyeti ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı`yı ziyaret etti.

Fuar ve Şuranın, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan`ın himayesinde ve Ekonomi Bakanlığı`nın desteği ile gerçekleştirildiğini belirten Sayın Doğan, "KOBİ`lerimizin dünya ticaretindeki inovatif ve Ar-Ge çalışmalarından faydalanarak yeni girişimlere yelken açmaları gerekli. Bu noktada onlara rehberlik etmek, dünyadaki büyük finans, para kuruluşlarıyla bir araya getirmek ve yeni uluslararası pazarla alakalı tecrübe kazandırmak için bu iki fuar organizasyonunu yapmaktayız "dedi.

İBB Genel Sekreteri Sayın Baraçlı, bu süreçte TÜMEXPO ve KOBİ Şurasında destek vereceklerini söyleyerek organizasyondaki başarılı çalışmalar için temennilerini ilettiler.

Ziyarette Genel Başkanımız Sayın Doğan`a Genel Sekreter Osman Kurtkan Kapıcıoğlu ve İstanbul Şube Başkanı Soner Biber eşlik etti.


TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan’dan Taziye Mesajı

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, terör saldırıları sonucu şehit düşen güvenlik güçlerimiz için bir taziye mesajı yayınladı.

Menfur saldırılar sonucu şehit düşen asker ve polislerimize Allah`tan rahmet, başta aileleri olmak üzere tüm sevenlerine ve yakınlarına başsağlığı dileyen Doğan, TÜMSİAD ailesi olarak ülkemizin milli birlik ve beraberliğini bozmaya çalışan bu terörist faaliyetleri lanetliyor ve kınıyorum dedi.

 Genel Başkan Doğan, yapılan terör saldırıları ülkemizin kardeşlik iklimini bozamayacak, huzur ve barış ortamımıza zarar veremeyecektir. Çok daha büyük acılar, sancılar yaşadığımız geçtiğimiz dönemlerdeki terörün bitişine sevinirken birlik ve beraberlik ile huzurumuza kasteden bu olayların ülkemizde yerleşen kardeşlik ahlakına zarar vermeden, daha çok gözyaşına sebep olmadan bitirilmesi en büyük temennimizdir. Türkiye terör zemininin yeşermesine izin vermeyecek güçte ve kudrette bir ülkedir. Asker ve sivil tüm vatandaşlarımıza yönelen bu olayları kınıyor, ülkemizde esen " Kardeşlik Rüzgârlarına " asla zarar veremeyeceğini her zaman vurgulamak isterim. Ayrıca bizleri karanlıklar içine çekmeye çalışan mihrakların oyunlarının bozulmasını yürekten diliyorum.

Zaman milletçe bir olma, birlik ve beraberlik içinde olma zamanıdır. Bu vesile ile, sorumluluk mevkiinde olan herkesin yükselen terör olaylarına karşı gerekli duyarlılığı göstermesini, ortak bir dil ile terörü lanetlemesini,  ülke ve millet menfaatleri çerçevesinde söz ve fiiliyatta bulunmasını diliyor ve bunu tüm milletimiz adına bekliyorum, dedi.


Genel Başkanımız Yaşar Doğan Bey ve Yönetim Kurulu Heyetimizin İkitelli OSGB Bşk. İSBAK, KİPTAŞ ve TEKZEN Ziyaretleri

Genel Başkan Sayın Doğan eşliğindeki Yönetim Kurulu Heyeti ve Fuar Düzenleme Komitesi bu hafta sırasıyla İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nihat Tunalı`yı, İSBAK Genel Müdürü Kasım Kutlu`yu, Tekzen Firması Genel Müdürü Onur Mertoğlu`nu ve KİPTAŞ A.Ş Genel Müdürü İsmet Yıldırım`ı ziyaret etti.

TÜMEXPO ve KOBİ Şurası çerçevesinde yapılan ziyaretlerde Sayın Doğan, organizasyonun KOBİ`ler ve ülke ekonomisi için sağlayacağı hedeflerden bahsetti. Tekzen Genel Müdürü Onur Mertoğlu Ziyaretinde fuarı anlatan Sayın Doğan " All İn Tech ile savunma sanayisine eğildik. KOBİ`lerimizin bu alanda büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz. Çünkü KOBİ`ler kendi değerleriyle üretim yaptıkça ülkenin her sektöründe ilerleme sağlanacaktır. " dedi.

KİPTAŞ ve İSBAK ziyaretlerinde belediye iştiraklerinin sağlayacağı katkıyı anlatan Sayın Doğan  fuar ve şura organizasyonları için iki kuruluş Genel Müdürlerinden de tam destek sözü aldı.

Ziyaretlere Genel Sekreter Osman Kurtkan Kapıcıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Eyüp Topal, İstanbul Şube Başkanı Soner Biber ve Kocaeli Şube Başkanı Erdoğan Yılmaz Katıldı.


Tümsiad Genel Başkanı Yaşar Doğan`ın 17 Ağustos Deprem Yıldönümü Mesajı

Milletçe yüreğimizi derinden yaralayan ve bizlere büyük acılar yaşatan  Marmara depremi, hafızalarımızdaki yerini bütün tazeliği ile muhafaza etmektedir. Her türlü felaket anında tek vücut olmasını bilen, acıları paylaşmayı, yardımlaşmayı ve dayanışmayı milli bir erdem olarak geçmişinden bugüne taşıyan aziz milletimiz bu felaket sonrası da depremzede vatandaşlarımızın acılarını dünyaya örnek olacak bir şekilde paylaşmıştır. Depremde maddi ve manevi zarar gören vatandaşlarımızın ekonomik ve sosyal hayatlarının yeniden canlanabilmesi ve acılarını paylaşmak için tüm ülke halkı olarak o günlerde ve sonrasında da seferber olunmuştur.

Yaşanan depremler sonucu oluşan kayıplar göstermiştir ki dünyanın önemli deprem hattında bulunan Türkiye`nin depremle yaşamasını bilmesi gerekmektedir. Bu minvalde sivil toplum kuruluşlarımız ve halkımız bir bütünlük halinde her zaman bu tür afetlere karşı ortak çalışma ve sorumluluk içinde bulunmalıdır. Yaşadığımız acılardan ders çıkararak yaşam alanlarımızdaki binaları dayanıklı hale getirmek, bilimsel yöntemlerle ve teknoloji ile tedbirlerimizi almak kayıplarımızı minimize edecektir.

Cenab-ı Hakk`tan aziz milletimize bir daha böyle acılar yaşatmamasını niyaz ediyor, depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza rahmet diliyorum.BAŞKANIN MESAJI

(08.06.2015) TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan`ın Seçim Sonuçları Değerlendirmesi

Ülke olarak bir genel seçim sürecini daha geride bırakmış durumdayız. Öncelikle ortaya çıkan neticenin devletimize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Türkiye`de 13 yıldan bu yana süren bir istikrar dönemi var. Seçimin sonuçları, tek...

REKLAMTÜMSİAD, DEİK Kurucu Kuruluş Üyesidir.

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri