DİL SEÇİMİ İngilizce Türkçe
TÜMSİAD İçerisinde Ara
HABERLER
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ MEDYA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR (20.12.2012)
 
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ MEDYA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR…

BURSA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetimi, medya ile ilişkilerini sıcak tutmak için başlattığı medya ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor.

Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki heyet, medya ziyaretlerinde hız kesmedi.

Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki heyet, DHA Bursa Bölge Müdürü Fuat Kars, Şehir Gazetesi Sahibi Nezir Asaroğlu ve Ekohaber Gazetesi Kurucusu Tahsin Ardıç’ı makamlarında ziyaret ettiler.


TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ MEDYA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR (20.12.2012)
 
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ MEDYA ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR…

BURSA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetimi, medya ile ilişkilerini sıcak tutmak için başlattığı medya ziyaretlerine kaldığı yerden devam ediyor.

Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki heyet, medya ziyaretlerinde hız kesmedi.

Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki heyet, DHA Bursa Bölge Müdürü Fuat Kars, Şehir Gazetesi Sahibi Nezir Asaroğlu ve Ekohaber Gazetesi Kurucusu Tahsin Ardıç’ı makamlarında ziyaret ettiler.


TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ ÜYE ZİYARETLERİNDE BULUNDU. (18.12.2012)
 
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ ÜYE ZİYARETLERİNDE BULUNDU.

BURSA- Dinamik üye kadrosu ile Bursa’nın sanayi potansiyeline ve kent yararına yönelik olumlu çalışmalara imza atan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, üyelerini ziyaret ederek birlik mesajı verdi.

İlk olarak Almira Otel’de yeni ürünlerini müşterileri ile buluşturan Arvas İç ve Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Adem Oral’ı ziyaret eden TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki heyet döşemelik kumaştan oluşan fuardaki ürünleri yakından inceledi. Yurt dışında özellikle Çin’de önemli ticaret hacmi oluşturan Adem Oral’ı tebrik eden Cemal Balabanoğlu, “Bünyemizde bulunan sizin gibi üyelerimizle daha da güçleniyoruz. Umarım yurt dışında daha birçok işadamımız sizin gibi güzel işlere imza atar” dedi.

TÜMSİAD üyesi olmaktan mutluluk duyduğunu, bu üyelikle kendini güçlü hissettiğini söyleyen Arvas İç ve Dış Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Adem Oral ise, “Çin muazzam bir pazar. Hedefimiz 2015 yılında 100 milyon doları aşmak. Orada iş yapan Türk işadamlarının arasında TÜMSİAD Bursa Şubesi üyesi işadamlarını da görmek beni mutlu edecektir” diye konuştu. Adem Oral, “Sizi oradaki piyasayı yakından görmek için Çin’e davet diyorum. Orada yapacağımız işler ve ihracatımızla Türk ekonomisine katkı koymak hepimizin görevidir” şeklinde konuştu. TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu da mart ayında Çin’e incelemelerde bulunmak için gideceklerini açıkladı.

Heyet daha sonra ise Gürsu’da faaliyet gösteren Deco Star Dış Cephe Dekor ve Yalıtım Ürünleri firmasını ziyaret etti. Bir aile şirketi olan Deco Star’ın Genel Müdürü Resul Kul, dünyada örneği bulunmayan iç duvarlarda izolasyon ve dekor amaçlı kullanılan ürününden bahsederek, “Bize şube olmak için başvurular geliyor. Yeni olan bu ürünün dünyada eşi benzeri yok” dedi. Türkiye’nin iç pazarını hareketlendirecek ve ihracatta da önemli artışlar sağlayacak ürünü çok beğendiğini söyleyen Cemal Balabanoğlu ise, “Umarım Deco Star Bursa’dan çıkan bir dünya markası olacaktır. Sektöre yenilik getirecek olan bu ürünün etkili bir tanıtım ile marka olmasının önünde engel görmüyorum” diye konuştu.


TÜMSİAD ÜYELERİ CHP BURSA İL BAŞKANLIĞINA ZİYARETTE BULUNDU (12.12.2012)
 
TÜMSİAD ÜYELERİ CHP BURSA İL BAŞKANLIĞINA ZİYARETTE BULUNDU

TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ BAŞKANI BALABANOĞLU “ÜLKEYE KATMA DEĞER SAĞLAMAYA DEVAM EDİYORUZ”

BURSA- Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri CHP Bursa İl Başkanlığı’na ziyarette bulundu. CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik’in makamında gerçekleşen ziyarette sivil toplum örgütlerinin demokratik toplumdaki önemi ve gündemde ki bazı olaylar masaya yatırıldı.

Çevre bilinci düşüncesinin toplum, işletmeler ve bireyler arasında yaygınlaşması için çeşitli faaliyetlerde bulunan TÜMSİAD Bursa Şubesi, demokratik toplumlarda sivil toplum örgütlerinin yeri ve önemini konuşmak amacıyla CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik’i ziyaret etti.

Demokratik toplumlarda sivil toplum örgütlerinin oldukça önemli olduklarını söyleyen TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “Bizler de bunun bilincinde olarak siyasi partiler kadar olmasa da bu ülkeye katma değer sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunuyoruz ve bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Sivil toplum örgütlerinin demokratik toplumda önemli olduğu düşüncesine katılan CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik, “Sivil toplum kuruluşları demokrasinin vazgeçilmez öğesidir. Yasalar çıkartılırken o yasayla ilgili olan STK’ların görüşü alınmalıdır. Günümüzde yasalar çıkartılıyor, değiştiriliyor ama maalesef sivil toplum kuruluşlarına ya da halka sorulmadan bir anda yapılıyor. STK’lar bu konuda sesini daha fazla yükseltmeli” şeklinde konuştu.

Termik Santral Ülkeye Değer Katacak

Keles’e kurulması planlanan termik santralden örnek vererek konuşmasına devam eden Çelik, “Termik santral elbette ülkeye faydalı olacaktır ve buna göre karar alınmıştır. Ancak termik santral yapılırken, orada yaşayan insanların görüşleri alınabilirdi. Hal böyle olunca 70-80 yaşındaki ninemiz ağlıyor, nereye gideceğim diye ve insanlar doğup büyüdüğü topraklardan uzaklaştırılmaya çalışıyor. Sivil toplum örgütleri, kanunlar hazırlanırken halkın isteğini yetkililere bildirmeleri gerekir. ” diye konuştu.

Termik santralin ülkeye katma değer katacağı konusunda Çelik’le aynı inanca sahip olduğunu belirten TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “Sivil toplum kuruluşları halkın sesini duyurmada daha etkili bir biçimde faaliyet gösterebilirler, böylece yasalar çıkartılırken yetkililer de daha duyarlı davranmış olurlar” dedi.

Ziyarette daha sonra TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik’i TÜMSİAD’ın gerçekleştirdiği ve gerçekleştireceği faaliyetler hakkında bilgilendirdi.


TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ’NDEN, AİLE İÇİ ŞİDDETLE MÜCADELEYE TAM DESTEK (10.12.2012)
 
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ’NDEN, AİLE İÇİ ŞİDDETLE MÜCADELEYE TAM DESTEK

TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ YÖNETİMİ, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRÜ SUNAY ÖZKUL’U MAKAMINDA ZİYARET ETTİ.

BURSA- Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Doktor Sunay Özkul’u makamında ziyaret ederek, aile içi şiddete karşı mücadelede göreve hazır olduklarını belirttiler.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın günümüz dünyasında önemli olduğunu söyleyen TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “Çok geç kurulmuş bir bakanlık ama biz bu bakanlığımızı çok önemsiyoruz. Toplumdaki huzur öncelikle aileden başlıyor. Bu huzurun sağlanmasında genelde bu bakanlığa ve yerelde il müdürlüklerine önemli görevler düşüyor” dedi. Topluma faydalı bireylerin yetişmesinde anne olgusunun önemine vurgu yapan Balabanoğlu, “Kaliteli insan anne ile oluşur. Annelere çok önemli görevli düşüyor” diye konuştu. Aile içi şiddet olaylarında cehaletin başrol oynadığını ifade eden Balabanoğlu, “Aile içi şiddet olayları sadece eğitim seviyesi ile alakalı değil. Bilim değil ilim cehaleti var. Bilimle ilimi beraber götürebilseydik bunlar yaşanmayacaktı. TÜMSİAD olarak huzuru sağlamak için elimizden ne gelecekse yanınızdayız. Her türlü yardıma hazırız” şeklinde konuştu.

“BİR YANLIŞTA TEK TARAF OLMAZ”

Aile içi şiddet olaylarında tüm suçun erkeklerde olmadığına dikkat çeken Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Doktor Sunay Özkul, “Erkekleri doğurup büyüten de kadınlardır. Bir yanlışta tek taraf olmaz. Toplumda çok büyük ahlaki dejenerasyon var. Boşanma oranına bakınca aldatma oranları çok yüksek. Bunu sadece erkeklere yüklemiyorum. Burada bizim maneviyatı yükseltmemiz gerekiyor. Sonuç ne olursa olsun dosdoğru ol ilkesine göre çocukları yetiştirmemiz gerekiyor” dedi. Kadınlara yönelik eğitimleri arttıracaklarını açıklayan Sunay Özkul, “Kadınların çocuklarını öncelikle merhametle, karşısındaki insana zarar vermeyecek şekilde yetiştirmeleri önemli. Bunu sağlamak için anneleri eğitmek şart. Erkekleri de yetiştirenler kadınlar. Hiç kimse sadece şuçu sırf erkeklere yüklemesin” ifadelerini kullandı.


TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ, ENGELLİLERE DESTEK VERDİ (08.12.2012)
 
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ, ENGELLİLERE DESTEK VERDİ

TÜMSİAD ŞUBE BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLU: KENTSEL DÖNÜŞÜM YAPILIRKEN ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ

BURSA- 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde yapılan yürüyüşe katılan Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, engelli vatandaşların yanında olduğunu gösterdi.

Engelli vatandaşlara destek vermek için TÜMSİAD ailesi olarak yürüyüşe katıldıklarını söyleyen TÜMSİAD Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, “Her insanın bir engelli adayı olduğunu unutmadığımızı gösterdik. Kendilerine destek verdiğimizi belirttik” dedi. Son zamanlarda engelliler için bir bilinç oluştuğunu ifade eden Balabanoğlu, “Günümüzde belediyeler de engelli vatandaşlara sahip çıkarak onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yapıyorlar. Kaldırımlardan tutun binalara kadar engelli vatandaşlarımızın rahat etmesi için tüm çalışmalar yapılıyor” diye konuştu.

Türkiye’nin önünde bir kentsel dönüşüm süreci olduğuna dikkat çeken Balabanoğlu,”Kentsel dönüşümde engelli vatandaşlarımız asla unutulmamalıdır. Şehrimiz, ülkemiz dönüşürken, engellilerin hayatını kolaylaştıracak uygulamalar da yapılmalıdır. Belediyelerimiz ve kamu kuruluşlarımızın onları göz ardı etmeyeceğine olan inancımız tam. Biz TÜMSİAD olarak engelli vatandaşlarımızın sonuna kadar yanındayız” ifadelerini kullandı


TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ’NDEN ASKON BURSA ŞUBESİ’NE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ (22.11.2012)
 
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ’NDEN ASKON BURSA ŞUBESİ’NE HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ…

CEMAL BALABANOĞLU: HEDEFİMİZ YERELDEN KÜRESEL LİDERLER ÇIKARIYORUZ.

BURSA – TÜMSİAD Bursa Şubesi heyeti, ASKON Bursa Şubesi Yönetim’ine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki heyet, ASKON Bursa Şubesi’nde geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in de katıldığı seçimli Genel Kurul ile göreve seçilen Ali Turgut ve Yönetim Kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

ASKON Bursa Şubesi’nin Şehreküstü Meydanı’ndaki yeni dernek merkezinde gerçekleştirilen ziyarette konuşan Cemal Balabanoğlu, ASKON gibi köklü bir dernek ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

ASKON Bursa Şubesi Yönetim Kuruluna TÜMSİAD hakkında bilgi veren Balabanoğlu, 2007 yılında İstanbul’da kurulan TÜMSİAD’ın genelde 14 bin Bursa’da ise 550 üyesi bulunduğunu belirtti.

---YERELDEN KÜRESEL LİDERLER---

Üye portföylerinin genellikle KOBİ olduğuna dikkat çeken Balabanoğlu, TÜMSİAD’ın vizyonunun “Yerel’ den Küresel Lider”ler çıkarmak olduğunu ifade etti.

Cemal Balabanoğlu, “ 7 yıllık süreçte 14 bin üye sayısına ulaşırken en önemli etken, ayrım gözetmeksizin her kapıyı çalmak oldu. Bu süreçte vizyonumuza uygun hareket ederek, üyelerimizin gelişimini sağlamak istiyoruz. Bu bağlamda da üyelerimizin kurumsal anlamdaki eksik yanlarını tespit edip onlara, o yönde eğitimler veriyoruz” diye konuştu.

TÜMSİAD Bursa Şubesi faaliyetlerinden de bahseden Cemal Balabanoğlu şunları söyledi:

“Avrupa Kobi Haftası etkinliklerinde 2 yıl üst üste birincilik kazandık. Bu senede hedefimiz budur. Biz Kobilere ağırlık vererek geleceğin büyük sanayicilerini çıkarmayı hedefliyoruz. Bununla ilgili de yerel değerlerden küresel liderler sloganıyla ilerliyoruz. Genel Merkezi’mizin belirlediği hedef doğrultusunda çalışıyoruz.”


TÜMSİAD, MATLI İLE GÜÇLENDİ (29.11.2012)
 
TÜMSİAD, MATLI İLE GÜÇLENDİ…

ÖZER MATLI DA TÜMSİAD ROZETİ TAKDI…

CEMAL BALABANOĞLU: TÜMSİAD BURSA AİLESİ, ÖZER MATLI İLE DAHA DA GÜÇLENDİ…

MATLI AŞ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ÖZER MATLI: GÖNÜLDEN BAĞLILIĞIMIZI RESMİYETE DÖNÜŞTÜRMÜŞ OLDUK…

BURSA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, büyümeye devam ediyor. Son olarak, Türkiye’nin en önemli yem üretim tesisi ile yumurta üretim tesisine sahibi olan Matlı AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı da TÜMSİAD Bursa Şubesi üyesi oldu.

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, Yönetim Kurulu üyesi Halil Özkan ile Şube Müdürü Recep Alper Çelik’in de hazır bulunduğu ziyarette TÜMSİAD rozetini takan Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı, TÜMSİAD ile gönülden bir bağlılığının olduğunu, gerçekleştirilen üyelik ile bunun resmiyete dönüştüğünü ifade etti.

Matlı AŞ’nin Karacabey’deki Genel Müdürlüğünde gerçekleştirilen ziyarette konuşan Cemal Balabanoğlu ise “Tarım, gıda ve hayvancılık sektörlerinde çeyrek asırdır faaliyet gösteren Matlı AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’yı da bünyemize katmak bizler için büyük gurur kaynağıdır” dedi.

---2011 YILINDA 343 MİLYON CİRO YAPAN BİR ÜYE---

2011 yılında 343 milyon ciro yapan bir kurum olarak Matlı AŞ’nin, Bursa’yı, Fortune 500 ve İSO 500 gibi listelerde üst sıralardan temsil ettiğini hatırlatan Balabanoğlu şunları kaydetti:

“Bünyesinde yumurta üretiminden yem üretimine kadar birçok alanda faaliyet sürdüren ve 2011 yılında 343 milyon liralık ciro yapan büyük bir kuruluşu bünyemize katmaktan mutluluk duyuyoruz. Matlı firması, üyemiz olan küçük ve orta ölçekli diğer firmalara da rehber olacak, onların ufuklarını genişletecektir. Bundan sonraki süreçte kendilerinin ticari birikimlerinden de faydalanacağız.”

Ziyaretin sonundan TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, Matlı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı’ya TÜMSİAD rozeti taktı.


TÜMSİAD HEYETİ, KHB BURSA GENEL SEKRETERİ VE DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİNİ ZİYARET ETTİ (22.11.2012)
 
TÜMSİAD HEYETİ, KHB BURSA GENEL SEKRETERİ VE DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİNİ ZİYARET ETTİ…

KHB BURSA GENEL SEKRETERİ OP. DR. BAŞTUĞ: BURSA, 87 BİRLİĞİN İÇERİSİNDEKİ EN BÜYÜK BİRLİK…

BURSA DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ DR. AYYILDIZ, YAKIN ZAMANDA BAŞLAYACAK OLAN UYGULAMADAN BAHSETTİ…

BURSA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Heyeti, Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Bursa Genel Sekreterliği’ne ve Bursa Devlet Hastanesi Başhekimi’ ne hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyeleri, Kamu Hastaneleri Birliği Bursa Genel Sekreteri Op. Dr. Yavuz Baştuğ ve Bursa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Ayyıldız’ı makamlarında ziyaret etti.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan ve Türkiye’de 2 Kasım 2012 itibariyle faaliyetlerine resmen başlayan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği uygulamasının Bursa’daki ismi olan Op. Dr. Yavuz Baştuğ, Kamu Hastaneler Birliği ile sağlık alanındaki hantal yapının ortadan kaldırılacağını ifade etti.

Sağlık alanındaki bu yeni oluşumla birlikte, Türkiye’de 87 Genel Sekreterliğin oluşturulduğundan bahseden Baştuğ, bu yapılaşma sayesinde yaşanacak en önemli değişikliğin ise hastanelerde ve buna bağlı birliklerde çalışmakta olan yöneticilerin sözleşmeli hale gelmesi olacağını söyledi.

Bursa’nın 87 birlik arasında ayrı bir yere sahip olduğunun altını çizen Baştuğ, “Sağlık alanında sahada ve yerinde çözüm üretmek adına hayata geçirilen yeni sistem tamamen vatandaş odaklıdır. Bu oluşumla birlikte Türkiye’de 87 birlik oluşturuldu. Tabi İstanbul’da 5 bölge var. Ankara ve İzmir’de 2 bölge var. İki ayrı sekreterlik var. Bursa’da tek sekreterlik oluşturuldu. 87 birliğin içinde en büyük birlik Bursa oldu. Bursa Türkiye’nin en önemli kentlerinden olduğu için sağlık alanında da gereken önem veriliyor ve verilmeye devam edecek. Yeni süreçte önce Bursa’nın mevcut durumunu ortaya koyup hızla gereken eksikliklerin üzerine gideceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

---YERELDE ÇÖZÜM---

KHB’lerin oluşturulmasındaki amaçtan bahseden Baştuğ şunları söyledi:

“Önceden hastaneler merkezden yönetiliyorlardı. Bu yeni dönemde sahadan yönetim öngörülerek birçok yetkiler yerele devredildi. Yetki olarak da birçok şeyi biz şuanda il bazında devralmış durumdayız. Bunun avantajı ise hantal yapıdan kurtulmak. Yani Ankara’ya bir yazının gitmesi gelmesi oradan bir kararın çıkması belki birkaç ay alacakken biz burada hemen belki de saatler içinde bir karar alıp onu uygulamaya geçirecek konumdayız. Tabi yine büyük yatırımlarda yine Ankara’nın desteğini onayını almamız şart. Zaten yapılanmada bunu öngörüyor. Diğer kendi halimizde daha pratik bir sahada çözüm üretme adına bize bunu yaptılar. Bizde bununla ilgili saha tanımalarına başladık. Günümüzün çoğunu sahada geçiyoruz. Sahadayız derken de mevcut hastanelerimizi tanıyoruz. Bölgemizi tanıyoruz.”

---ORTAK HAREKET ETMELİYİZ---

Bursalı işadamlarının sağlık sektörüne sağladığı faydanın diğer illere göre çok ileri düzeyde olduğuna dikkat çeken Op. Dr. Yavuz Baştuğ, “Burada beni sevindiren şeylerden birisi de Bursalı işadamları, sağlık işine, özellikle de kamu alanında bu işe gönül vermişler. Çok fazla hayırsever işadamımız var. Bunu diğer illerde yakalamak zor. Yani bu tarz işadamlarına bizim çok ihtiyacımız var. Böylece sizlerden de bu tür yardımları görmek bizleri sevindiriyor. Çünkü Bursa’ya Bursalılara daha iyi hizmeti birlikte üretebilmek açısından” dedi.

Yeni görevinde Baştuğ’a başarılar dileyen TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu ise her alanda olduğu gibi iş hayatında da başarılı olabilmeyi sağlıklı yaşama ve sağlığa bağladı.

Geçmişte sağlık alanında yaşanan sıkıntılara da değinen Balabanoğlu, “Bursa’daki sağlık hizmetindeki aksaklıklar sizlerin gelişiyle ortadan kalkar diye temenni ediyoruz. Yeni hastanelerimizin temelleri atılıyor ama yıllardır yapılmayan hastaneler de var. Yeni bir düzenlenmeyle bunlar yapılıyor. Biz bu durumun sıkıntılarını Bursa’da işadamları ve Bursalılar olarak yaşadık, çektik. Çok basit şeyler için en yakınlarımızın tedavisi yarım kaldı. Bu acıları çektiğimizden dolayı bir daha bu yaşananları yaşamamak adına önce sağlık olmazsa olmaz. Eğitimde bunun gibidir. Bu yüzden de sağlık bakanlığının almış olduğu bu kararı biz de canı gönülden destekliyoruz. İnşallah hayırlı olur. Ülkesini seven bireylerin bu görevlere getirilmesi ise ayrı bir sevinç kaynağıdır” ifadelerini kullandı.

--- YENİ BAŞHEKİM HEDEFLERİNDEN BAHSETTİ ---

KHB Bursa Genel Sekreteri Op. Dr. Yavuz Baştuğ’un ardından TÜMSİAD Bursa Şubesi heyeti, Bursa Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Osman Ayyıldız’ı da makamında ziyaret etti.

TÜMSİAD heyeti ziyaretinde konuşan Dr. Ayyıldız, yakın zamanda hayata geçirmeyi planladığı uygulamadan bahsetti.

Ayyıldız, birkaç ay içerisinde hayata geçirmek istediği uygulamayı şu şekilde açıkladı:

“Hijyen konusunda birkaç ay içerisinde bir takım yeniliklere gideceğiz. Bu yeniliklerin başında ise çarşaf ve kılıfları hastalarımızın gözü önünde poşetlerinden çıkartıp, yataklarına sermeyi hedefliyoruz. Zaten çarşaflarımız ve kılıflarımız her gün değişiyor ve temizleniyor. Bu uygulamayı kısa süre içinde gerçekleştireceğiz ve hijyen konusuna verdiğimiz önemi göstermiş olmayı hedefliyoruz. Artık Devlet Hastanelerinin özel hastanelere örnek olması gerekiyor. Bundan önce hep özel hastaneler bizlere örnek gösterilmişti, artık bu algı değişmeli”


TÜMSİAD ÜYELERİ TARIM FUARINI ZİYARET ETTİ (08.11.2012)
 
TÜMSİAD ÜYELERİ TARIM FUARINI ZİYARET ETTİ…

CEMAL BALABANOĞLU: TARIM, HİÇBİR ZAMAN GÖZARDI EDİLMEMELİ!

BURSA –Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerinden oluşan heyet, 26-30 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Bursa Fuar Merkezi’ndeki Bursa 10. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarını ziyaret etti.

Fuarda TÜMSİAD üyesi olan Beyoğlu Tohumculuk firmasının yetkilileriyle de görüşen heyet, fuar hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sonunda değerlendirmelerde bulunan TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, tarımın önemine vurgu yaptı. Balabanoğlu, tarımın da en az sanayi kadar ihmal edilmemesi gereken bir sektör olduğuna dikkat çekti.

Gelişen sanayinin yanında tarımın geri plana atılmak istendiği görüşünün ağır bastığını dile getiren Cemal Balabanoğlu, “Sanayinin ve teknolojinin gelişmesi ile tarım her ne kadar geri planda kalmış gibi olsa da yaşam, tarım ile sürdürülüyor. Bunu gözardı edemeyiz. Yeni yatırımlar ile tarım sektörünün güçlendirilmesi, çiftçilerimizin desteklenmesi gerekmektedir diye düşünüyorum” dedi.

Son olarak bu tarz fuar organizasyonlarına da değinen Balabanoğlu, üyelerinin böyle fuarlara katılımları için yoğun çaba sarf ettiklerini sözlerine ekledi.


TÜMSİAD, ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR (08.11.2012)
 
TÜMSİAD, ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR…

TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI BALABANOĞLU: EKONOMİMİZDEKİ CANLILIĞIN DEVAMI İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞMALIYIZ…

BURSA - Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği(TÜMSİAD) Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, Van’da gerçekleşen Başkanlar Kurulu toplantısı hakkında üyelerini bilgilendirdi.

Doburca Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen toplantının açılışında konuşan TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, Başkanlar Kurulu toplantısı için Van’a gittiklerini, geçen seneki deprem sonrasında Van ve çevresinde meydana gelen hasarların giderilmeye başlandığını aktardı.

Balabanoğlu, “Şükürler olsun ki güçlü bir devletimiz ve kararlı bir hükümetimiz var. Bölgede devletimizin eliyle yapılan yeni inşaatlar hızla yükseliyor. Bizlerden sanayi ve ticaret konusunda yardım bekliyorlar. Van ve çevresi şu anda teşvikli yatırımlarda en çok desteklenen bölge konumunda. Orada bir proje yapmaya karar verdiğinizde yatırım tutarı kadar devletten destek alabiliyorsunuz. Ayrıca istihdam ve vergi avantajları da sağlanıyor” dedi.

Avrupa ülkelerinin ekonomik krizle boğuşurken, Türkiye’de çok fazla sıkıntı yaşanmadığını hatırlatan Balabanoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Sanayiciler ve işadamları olarak bizim de üzerimize düşen görev üretmek, ihraç etmek, istihdam yaratmak ve vergimizi ödemek suretiyle ekonomiyi işler halde tutmaktır. Hükümet, bütçe açığını kapatmak için bazı ürünlere zam yapmak zorunda kaldı. Ekonomimizdeki canlılığın devamı için daha çok çalışmalıyız. Özellikle Doğu ve güneydoğu ile daha yakın bir işbirliği içinde olmalıyız. Dünya, ekonomik krizle boğuşurken, bizim sağlıklı giden ekonomimiz ve istikrarımız kıskanılıyor”

Suriye konusuna da değinen Balabanoğlu, “Kötülüklere fırsat tanımamalıyız, yaşananların üstesinden sabırla geleceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı.


TÜMSİAD YÖNETİMİNDEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AKAN’A ZİYARET (08.11.2012)
 
TÜMSİAD YÖNETİMİNDEN İL SAĞLIK MÜDÜRÜ AKAN’A ZİYARET…

BALABANOĞLU: SAĞLIK HİZMETLERİNDE ÖNEMLİ İYİLEŞMELER VE BÜYÜK İLERLEMELER OLDU…

BURSA - Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan’ı makamında ziyaret ettiler. TÜMSİAD’ın İl Sağlık Müdürü Akan’ı ziyaretinde Bursa’daki sivil toplum kuruluşlarının sağlık hizmetleri ve çalışmalarına katkısı ele alındı.

TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulunu kabulü sırasında konuşan Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan, “Bursa nüfusu bakımından Türkiye’nin dördüncü büyük kenti. Sağlık hizmetleri alanında çevre illerle ile birlikte 4-4,5 milyon kişiye hizmet veriliyor. Bursa’nın sağlık hizmetleri alanındaki ihtiyaçlarını çıkarttık. Bursa ve ilçelerinde 15 hastane yatırımı kararı aldık ve bunların bir kısmının inşaatına başlandı, bir kısmının da kısa süre içerisinde inşaatına başlanacak. Toplam yatırım tutarı 600 milyon TL’yi bulan bu 15 sağlık kurumunun inşaatının 2015 yılına kadar tamamlanması hedefleniyor” dedi.

Ziyarette konuşan TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu da, geçmiş yıllara göre ülke genelinde sağlık hizmetlerinde çok büyük ilerlemeler kaydedildiğini belirtirken, “Her şeyin başı sağlıktan geçiyor. Bursa’da da önemli çalışmaların yapıldığına şahit oluyoruz. Eskiden hastaneler adeta eziyet yeriydi, şimdi ise sağlık hizmetlerini hem devlet hastanelerinde hem de özel hastanelerde çok rahatlıkla alabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan’a ve bütün sağlık çalışanlarına teşekkür eden TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu, özel sektör olarak yapılabilecek her türlü yardım ve işbirliğine de hazır olduklarını ifade etti.


TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ, BURSA BASINIYLA BİRARAYA GELDİ…. (02.11.2012)
 
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ, BURSA BASINIYLA BİRARAYA GELDİ….

BURSA – Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa basın kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya geldi.

TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu’nun basınla buluşmasında kısa bir konuşma yapan Balabanoğlu, “Demokrasinin temel unsurlarından olan basın, çok önemli bir görevi yerine getirmektedir. Yazılı, işitsel ve görsel medya aracılığı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları basınımız üstlenmiş durumdadır” dedi.

TÜMSİAD ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Balabanoğlu, ”Türkiye’deki 57 ve yurtdışındaki 14 şubelerimizle toplam 14 bin üyeye hitap ediyoruz. Biz sadece ekonomi demiyor insan odaklı ekonomi ve ticaret diyoruz. İnsan odaklı bir SİAD olduğumuzu buradan anlayabiliriz. Bu kadar önemli bir üye sayısına ulaşmış olmak bizleri mutlu ediyor. Bu önemli görevi gerçekleştirmek için her zaman ve her yerde büyük bir özveriyle çalışan ve görevlerini yerine getiren siz değerli basın çalışanlarımızı takdir ve tebrik etmemek mümkün değildir” diye konuştu.

TÜMSİAD BASIN BULUŞMASI
TÜMSİAD BASIN BULUŞMASITÜMSİAD VAN’DA TOPLANDI (05.10.2012)
 
TÜMSİAD VAN’DA TOPLANDI…

TÜMSİAD’IN BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISI VAN’DA YAPILDI…

TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ BAŞKANI BALABANOĞLU: VAN, DOĞU VE GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGEMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR MERKEZ…

BURSA - Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Başkanlar Kurulu toplantısı Van’da yapıldı. TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin de iştirak ettikleri 17. Başkanlara Kurulu toplantısında, TÜMSİAD Van Şubesi’nin açılışı da gerçekleştirildi.

Bu yıl Van’da düzenlenen Şube Başkanları toplantısının çok verimli geçtiğini söyleyen TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “Her yıl periyodik olarak düzenlenen Şube Başkanları Toplantımızı Van`da yaptık. Genel Başkanımız Dr. Hasan Sert’in de katıldığı toplantımızda, TÜMSİAD’ın 2013 yılı hedefleri ile yapılacak olan faaliyetler ve 2013`de gerçekleşecek olan Genel Kurul hakkında değerlendirmelerde bulunuldu” dedi.

TÜMSİAD’ın yurt içindeki 53 şubesinin Başkanları ile yöneticilerinin katıldığı toplantı münasebetiyle, geçtiğimiz yıl yaşanan deprem sonrasındaki Van’ın son durumunu inceleme fırsatı da bulduklarını ifade eden Balabanoğlu, “Deprem sonrasındaki bazı sıkıntıların devam ettiğini gözlemledik. Bunların başında Van’a özel sektör tarafından yeni yatırımların yapılması geliyor. Yeni Teşvik Sisteminde 6. bölge durumunda olan Van’da yatırım yapmamak için hiç bir neden yok. Şükürler olsun ki güçlü bir devletimiz ve kararlı bir hükümetimiz var. Bölgede devletimizin eliyle yapılan yeni inşaatlar hızla yükseliyor. Bizlerden sanayi ve ticaret konusunda yardım bekliyorlar. Van ve çevresi şu anda teşvikli yatırımlarda en çok desteklenen bölge konumunda. Orada bir proje yapmaya karar verdiğinizde yatırım tutarı kadar devletten destek alınabiliyor. Ayrıca istihdam ve vergi avantajları da sağlanıyor” diye konuştu.

Van’daki temasları sırasında 3-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen ve TÜMSİAD Van Şubenin organize ettiği 19. Van-Asya İpek Yolu Sanayi ve Ticaret Fuarı’nda da incelemelerde bulunduklarını sözlerine ekleyen Balabanoğlu, “Bölgede büyük bir ticari potansiyel bulunuyor. Van, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemiz için önemli bir merkez. Ticari anlamda Van ile bağlantılı olmak kaydıyla bütün bölge ile ticaret yapılabilir. Biz de TÜMSİAD olarak bu konuya hassasiyetle gösteriyoruz” dedi.


TÜMSİAD BÖLGE ÇALIŞMASINA AĞIRLIK VERİYOR (20.09.2012)
 
TÜMSİAD BÖLGE ÇALIŞMASINA AĞIRLIK VERİYOR.

TÜMSİAD 6.MARMARA BÖLGE TOPLANTISI ORHANGAZİ ŞUBESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

BURSA - Tüm Sanayici ve İş adamları Derneği (TÜMSİAD) Marmara Bölgesi Şubeler toplantısının 6.sı TÜMSİAD Orhangazi şubesinin ev sahipliğinde 15-16 Eylül tarihlerinde Yalova Termal Otel de gerçekleştirildi.

İki gün süren toplantıya Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, Başkan Yardımcısı Halil Özkan ve 8 ilin şube başkanları, başkan yardımcıları, şube sekreterleri ile TÜMSİAD Genel Başkan yardımcısı ve Türkiye TÜMSİAD Bölgeler sorumlusu Hikmet Usta, Marmara Bölge Koordinatörü Muhammed Dursun ile TÜMSİAD Orhangazi Şubesi yönetim kurulu üyeleri ve aileleri katıldı.

Toplantıda başta Orhangazi’nin sosyal ve ekonomik durumu ele alınarak, TÜMSİAD Bölge çalışmalarının analizi, aylık şube raporlarının değerlendirilmesi, AB Kobi Haftası etkinliklerinin değerlendirilmesi, Genel Merkez Arsa projesi ve Van projesi çalışmalarının değerlendirilmesi, Ticaret ve Sanayi Odası çalışmalarının değerlendirilmesi gibi ele alındı.

Orhangazi Şube Başkanı Nurettin Çetin’de katılımlarından dolayı, TÜMSİAD Genel Başkan yardımcısı Hikmet Usta, Marmara Bölge Koordinatörü Muhammed Dursun ve tüm şube başkanlarına teşekkür ederek, toplantının son derece verimli ve faydalı geçtiğini Marmara Bölgesi Şubeler toplantısının ilçe tanıtımı adına ciddi kazanımlar sağladığını ifade etti. İki aylık periyotlarla gerçekleşen TÜMSİAD Marmara Bölge toplantısının bir daha ki programı TÜMSİAD İnegöl şubesinin organizasyonunda İnegöl’de gerçekleştirilecek.

Öte yandan Termal Otel’in eşsiz doğa güzelliği ve şifalı kaplıcalarından da faydalanma imkanı bulan misafirler, misafirperverlikleri için başta Orhangazi Şube Başkanı Nurettin Çetin olmak üzere tüm yönetim kuruluna teşekkürlerini ilettiler.


GAZİLER, AMERİKA’DAKİ KADAR ÖNEMSENMEK İSTİYOR (14.09.2012)
 
GAZİLER, AMERİKA’DAKİ KADAR ÖNEMSENMEK İSTİYOR…

TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLU: MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN KARDEŞİNE KURŞUN SIKMAZ. İNSAN KARDEŞİNE TOKAT BİLE ATAMAZKEN BUNLAR TAKIR TAKIR İNSANLARI ÖLDÜRÜYORLAR

BURSA – Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki heyet, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şubesi Başkanı Muzaffer Uyar, kamuoyunda gaziliğin tanımının dahi bilinmediğini ancak yapılan açıklamalar ile kamuoyunun daha bilinçli hale getirildiğini söyledi.

Uyar, “Hakikaten gaziliğin ne olduğunu, nasıl gazi olunduğunu kamuoyunun çoğu bunu bilmiyor. Ne bileyim bizi yönetenler dahi bile gaziyi öylesine gazi olarak biliyorlardı. Bunu öğrettik. Sıra geldi milletvekillerine. Biz milletvekillerine de gazinin ne olduğunu öğreteceğiz. Boşuna orada el kaldırmasınlar yani indirmesinler” diye konuştu.

-AMERİKA’DAKİ GAZİLER ÖRNEK---

Kendilerine de Amerika’da olduğu gibi değer verilmesini istediklerini belirten Başkan Uyar, Amerika’da Başkan Obama’nın bile seçim startını gazilerin dualarıyla verdiğini hatırlattı. Uyar ayrıca ABD’de Gaziler Günü’nün resmi tatil olduğunun unutulmamasını gerektiğinin altını çizdi.

Muzaffer Uyar sözlerini şöyle sürdürdü:

“Onlar çok önem veriyorlar gazilere. Yani yabancı ülkeler çok önem veriyorlar. Bizde de derneklerimizin etkinlikleriyle biraz daha önem vermeye başladılar. Ben Kıbrıs gazisiyim hava indirme tugayından katıldım. Özellikle sizin gibi sivil toplum örgütlerinin bu ziyaretlerini çok önemsiyoruz. Bizi böyle önemli günümüzde ziyaret ettiğiniz için gerçekten gururlandık, onurlandık. Sadece böyle önemli günlerimizde değil daha çok ziyaret ederseniz ve biz de sizi ziyaret edersek birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı buluruz diye düşünüyorum. “

---İNSAN KARDEŞİNE TOKAT BİLE ATAMAZKEN…---

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ise son dönemde artan terör olaylarına değindi.

Balabanoğlu, “Yapılan bu saldırılara anlam veremiyoruz. Artık bu tarz haberler almak istemiyoruz. Bu demeçleri veriyoruz ama bir türlü bitmiyor. Bitecek gibi de durmuyor. Artık terör örgütü adı altında ölen kişiler yabancı menşeli, Suriye, Irak. Bunlar artık içimizden biri değil. Biz şunu biliyoruz, Müslüm Müslüman kardeşine kurşun sıkmaz. İnsan kardeşine tokat bile atamazken bunlar takır takır insanları öldürüyorlar” ifadelerini kullandı.

---BUNLAR İNSAN DEĞİL---

Cemal Balabanoğlu şunları kaydetti:

“Bunlar böyle bir insan topluluğu, bunlara insan bile diyemeyiz. Bizlere bir daha bu acıları yaşatamasınlar. Allah bu kişileri kahır etsin ki analarının babalarının kuzularına bir daha kıyamasınlar. Sabırlı olmak zorundayız. Onların amacı zaten bizleri birbirilerimize düşürmektir. Bu ülke Türklerindir, Türklerin olacaktır. Bundan hiçbirimizin sıkıntısı yok. Böyle özel günde sizleri ziyaret ettik. Sizler bu ülke için gazilik mertebesine ulaştınız. Yapabileceğimiz ne varsa hep beraber yapabiliriz. Sizler, milletimizin onurusunuz.”


TÜMSİAD BURSA’DA DA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR (08.09.2012)
 
TÜMSİAD BURSA’DA DA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR…

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, bünyesine yeni katılan 9 üye ile büyümesini sürdürdü. Yeni üyelere rozetlerini ve sertifikalarını veren TÜMSİAD Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

BURSA- Her geçen gün büyümeye devam eden Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD), Bursa Şubesi’ne 9 isim daha katılarak, derneğin büyümesine katkı sağladı. Yeni üyeler için yapılan törende konuşan TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, son günlerde yaşanan terör olaylarına değinerek, “Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz günleri yaşıyoruz” dedi. SİAD’ların bu açıdan önemli olduğunu vurgulayan Balabanoğlu, “Derneğimizin kuruluş amacı, birlik ve beraberliğin sağlanması, ülke hedeflerine ulaşılmasında katkı koymak ve bu ülke katma değerini arttırmak” dedi.

Derneğe katılan yeni üyelerle birlik ve beraberliğin arttığını, daha da güçlenerek yollarına devam ettiklerini belirten Balabanoğlu, “Ekonomide istikrarımızı ve huzur alanında beraber olduğumuzu gösterelim. Yeni üye kardeşlerimizi de davet ederek hep beraber işimizi güçlendirelim, büyütelim, nereden destek alabiliriz, nereye ihracat yapabiliriz bunu hep birlikte yürütelim” diye konuştu.

Tören sonunda yeni üyeler, Salih Malkoç, Kamuran Arvas, Ali Günaydın, Rıdvan Deniz, Ramazan Muslubaş, Süleyman Paşaoğlu, Gürkan Bilgin, Ahmet İslamoğlu, ve Yüksel Aydın, rozet ile sertifikalarını Cemal Balabanoğlu’nun elinden aldı.


TÜMSİAD’LI İŞADAMLARI BAYRAMLAŞMA TÖRENİNDE BULUŞTU (19.08.2012)
 
TÜMSİAD’LI İŞADAMLARI BAYRAMLAŞMA TÖRENİNDE BULUŞTU

BURSA/ Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi üyeleri, Ramazan Bayramı’nın ilk gününde bayramlaşma töreninde bir araya geldi.

AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su’nun konuk olduğu bayramlaşma programında, TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve dernek üyesi işadamları hazır bulundu. Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği törende, bayramın başta Bursa halkı olmak üzere tüm ülke ve İslam âlemine barış, kardeşlik, huzur ve sağlık getirmesini temenni edildi.

Bayramlaşma, küresel kriz ve Suriye’de yaşanan olaylar gündeme geldi. Ekonomiye artı bir katma değer koymak adına durmadan çalıştıklarını vurgulayan Başkan Balabanoğlu, Suriye’de yaşanan olayları ve AB’de etkisini sürdüren küresel krizi dikkatle takip ettiklerini söyledi. Balabanoğlu, “Suriye’deki gelişmeler sonucu, bölge ile ticaretimiz durma noktasına geldi ve bir ticaret kapımız şuan kapalı. Öte yandan cari açığın azaltılması adına alınan önlemler, ekonomiyi biraz soğuttu. Yurtdışından yabancı yatırımcıları çekmek adına iç piyasayı da göz ardı etmemek gerekiyor” dedi.

Kendi halkına zulüm eden yönetimin değişmesi gerekiyor

Kuzey Afrika’dan başlayan değişim rüzgarının son olarak Suriye’ye geldiğini hatırlatan AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su da, “Suriye ile irtibatımızın kesilmesi ve diyalogumuz ‘istemiyoruz, kalsın’ şeklinde asla olamaz. Bölge ile ticaret yapan üreticilerimiz çok etkilendi. Çözüm için şuan görünen, kendi halkına zulüm eden yönetimin değişmesi” diye konuştu.

Öte yandan, bugün dünyadaki ekonomik kurallar neyi gerektiriyorsa, hükümet olarak da o doğrultuda hareket ettikleri vurgulayan Su, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki süreçte ekonomideki akış hızı yavaşlayacak ama durmayacak. Ekonomik krize karşı şartlarını belirleyip, önlemlerimizi alıyoruz. İhracatta yeni pazar arayışlarımızı derinleştirerek sürdürüyoruz. Başarının gelmesi ancak işadamlarımızın önünü açmakla mümkün. Hükümet olarak da hep bu doğrultuda hareket ediyoruz.”

İsmet Su ve Cemal Balabanoğlu
İsmet Su ve Cemal BalabanoğluTÜMSİAD BURSA ŞUBESİ BTSO’NUN YENİ YAŞINI KUTLADI… (11.06.2012)
 
TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ BTSO’NUN YENİ YAŞINI KUTLADI…

TOBB YÖNETİM KURULU MUHASİP ÜYESİ İLHAN PARSEKER SANAYİCİYE MÜJDEYİ VERDİ: YENİ TTK’DA SAKINCALI GÖRÜNEN 80 MADDENİN 50’SİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI KONUSUNDA HÜKÜMET İLE MUTABAKATA VARILDI…

BURSA – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi İlhan Parseker, sanayicilere müjdeyi verdi. Temmuz 2012 itibariyle yürürlüğe girecek olan Yeni Türk Ticaret Kanunu’nda (YTTK) 50 maddenin değişeceğini söyledi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve beraberindeki heyetin BTSO ziyaretinde konuşan Parseker, 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe girecek olan YTTK’daki 50 maddenin değişeceğini müjdeledi. İlhan Parseker, “Geçtiğimiz hafta TOBB ve Hükümet arasındaki görüşmeler neticesinde, sakıncalı görünen 80 maddenin 50’sinde değişiklik yapılması konusunda mutabakata varıldı” dedi.

BTSO’nun sanayicilerin çatı kuruluşu olduğunu belirten Parseker, sanayicilerin sorunlarının tespit edilmesinde STK’lar ile işbirliği yapmaya hazır olduklarını, fikir alışverişlerine açık olduklarını dile getirdi.

1889 yılında kurulan ve 123 yılı geride bırakan BTSO’nun yeni yaşını kutlayan TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ise, TÜMSİAD’ın Türkiye’de 52 şubeye ulaştığını belirtti. Balabanoğlu, TÜMSİAD’ın üye yapısının ağırlıklı olarak KOBİ’lerden ulaştığını ve KOBİ’ler ufuklarını genişletmek adına çalıştıklarını ifade etti.

Ziyaretin sonunda karşılıklı teşekkür plaketleri takdim edildi.


BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ KERMES YİYECEK İÇECEK ŞENLİĞİNE TÜMSİAD VE 40’A YAKIN SİVİL TOPLUM KURLUŞU DESTEK VERDİ (28.05.2012)
 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DÜZENLEDİĞİ KERMES YİYECEK İÇECEK ŞENLİĞİNE TÜMSİAD VE 40’A YAKIN SİVİL TOPLUM KURLUŞU DESTEK VERDİ

BALABANOĞLU: BÜYÜKLERİMİZİ İHMAL ETMEYELİM

BURSA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi ve yaklaşık 40 sivil toplum kuruluşu; Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Kermes Yiyecek İçecek Şenliği”ne katkıda bulundu.

Kaplıkaya’dki Büyükşehir Belediyesi huzurevi bahçesinde gerçekleşen ve bu yıl 16. Kez düzenlenen “Kermes Yiyecek İçecek Şenliği ”ne Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketlerin çalışanları, ilçe belediyeleri ve 40’a yakın sivil toplum kuruluşu katıldı. Huzurevi sakinlerinin halkla bütünleşmesini sağlayan kermese katkıda bulunan TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, Büyükşehir Belediyesi’ne bu imkanı tanıdıkları için teşekkür etti. 275 kişinin bulunduğu huzurevindeki büyüklerin yüzündeki mutluluğu gören Balabanoğlu, şunları söyledi. “Gönül ister ki; büyüklerimiz kendi yanımızda, evimizde olsun. Yaşantımıza renk, gönlümüze huzur katsın. Bu imkanımız yoksa en azından buradaki sakinlerimizi ihmal etmeyelim ve sadece özel günlerde değil, tüm zamanlarda ziyaret edelim. TÜMSİAD ailesi olarak bu atmosferde yer alarak, kutsal görevimizi yerine getirdik. İleride daha farklı çalışmalarda yer almak isteriz.”


TÜRKİYE, AVRUPA’NIN İSG YASASI OLMAYAN TEK ÜLKESİ KONUMUNDA… (28.05.2012)
 
TÜRKİYE, AVRUPA’NIN İSG YASASI OLMAYAN TEK ÜLKESİ KONUMUNDA…

TORAMAN: YENİ İSG YASASI KÜLFET OLMAYACAK!

TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI BALABANOĞLU: İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KÜLTÜRÜ GENÇ YAŞLARDA ÇOCUKLARIMIZA KAZANDIRILMALIDIR!

BURSA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen İSG Bilgilendirme Toplantısında konuşan Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (BİGDER) Başkanı ve İSGDEM Genel Müdürü Mesut Toraman, Avrupa bölgesinde bulunan ülkeler içerisinde iş sağlığı ve güvenliği yasası bulunmayan tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi tarafından düzenlenen İSG Bilgilendirme Toplantısında konuşan BİGDER Başkanı ve İSGDEM Genel Müdürü Toraman, Türkiye’nin, Avrupa’nın tek İSG yasası olmayan ülkesi olduğunu hatırlattı.

TÜMSİAD Bursa Şubesi üyelerini, yeni İSG mevzuatı konusunda bilgilendiren Toraman, TBMM’de yasalaşmayı bekleyen yeni mevzuat hakkında bilgilendirdi.

İLLA Kİ ÖLÜMLÜ İŞ KAZASI OLMALI MI?

Yeni yasaya külfet gibi bakılmaması gerektiğini belirten BİGDER Başkanı ve İSGDEM Genel Müdürü Toraman, “İşverenler, yeni yasa bize külfet getiriyor diye bakmamalıdır. Bu yasanın biran önce yürürlüğe girmesi gerekiyor. Bu yasayla hayata geçecek birçok önemli değişiklik var, bunları unutmayalım. Ölümlü kaza olmadan iş güvenliği akıllarına gelmiyor. 2010 yılında 36 milyar iş kazası kaybı var. Biz bu kazaları önlersek kazancımız artacak, bu bir külfet değildir ” dedi.

Gecenin ev sahibi olan TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Balabanoğlu ise yaptığı teşekkür konuşmasında, keşke dememek için tedbirlerin önceden alınması gerektiğinin altını çizdi. Balabanoğlu, “İş güvenliği için, devlet, işçi, işveren birlikte hareket etmeli, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerde destek olmalıdır. İş sağlığı ve güvenliği kültürü genç yaşlarda çocuklarımıza kazandırılmalıdır” dedi.

TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI BALABANOĞLU
TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI BALABANOĞLU

Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (BİGDER) Başkanı ve İSGDEM Genel Müdürü Mesut Toraman
Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği (BİGDER) Başkanı ve İSGDEM Genel Müdürü Mesut ToramanTÜMSİAD ÜYELERİ HUZUREVİNDEKİ “ANNE”LERİ UNUTMADI! (15.05.2012)
 
TÜMSİAD ÜYELERİ HUZUREVİNDEKİ “ANNE”LERİ UNUTMADI!

TÜMSİAD ÜYELERİNDEN ANNELER GÜNÜNE ÖZEL ETKİNLİK…

BURSA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi’ndeki “Anne”leri unutmadı. Ziyarette üyeler, huzurevindeki kadınlara birer gül vererek, onların anneler günlerini kutladılar.

Kısa adı TÜMSİAD olan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevini ziyaret etti. Huzurevi Müdürü Özcan Aslan’ın da eşlik ettiği ziyarette TÜMSİAD üyeleri, yaşamlarının geri kalan kısımlarını huzurevinde geçirmek durumunda olan kadın misafirleri ziyaret ederek, onların da “Anneler Günü”nü kutladılar.

Huzurevi Müdürü Aslan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederken, huzurevi sakinlerini evlerindeymiş gibi ağırladıklarını, huzurevinde her türlü imkanlarının olduğunu ancak; burada kalan vatandaşların birçoğunun ailelerin duyarsız olmasından şikayetçi olduklarını dile getirdi.

TÜMSİAD Bursa Şubesi üyeleri, ziyarette huzurevinde kalan kadınlara birer adet gül verirken, anneler günlerini kutladılar.


PROF. DR. İSMAİL TATLIOĞLU; YENİ DÜNYA DÜZENİNDE TÜRKİYE MERKEZ OLACAK (15.05.2012)
 
PROF. DR. İSMAİL TATLIOĞLU; YENİ DÜNYA DÜZENİNDE TÜRKİYE MERKEZ OLACAK.

TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ ÜYELERİ SON EKONOMİK GELİŞMELERİ PROF. DR. İSMAİL TATLIOĞLU’NDAN DİNLEDİ.

PROF. DR. İSMAİL TATLIOĞLU; 11 EYLÜL EKONOMİDE MİLAT OLMUŞTUR…

BURSA - Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, son ekonomik gelişmeleri uzmanından dinledi.

Doburca Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıya Uludağ Üniversitesi İİBF öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu konuşmacı olarak katılırken son ekonomik gelişmeler konusunda TÜMSİAD Bursa Şubesi üyelerini bilgilendirdi.

Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Yönetim Kurulu üyelerinin katıldığı toplantının açılışında konuşan , Avrupa’da yaşanan ekonomik sıkıntıların büyümelere de yansıdığını söyledi. Balabanoğlu, “Avrupa’daki krizin nedenlerini ve sıkıntılarını konunun uzmanından dinleyeceğiz. Uzun yıllar yurtdışında yaşayan birisi olarak söz konusu bölgelerde altyapı sorununun çözülmüş olduğunu görebiliyoruz. Yaşanan sıkıntıların sonucu olarak yatırım olmadığını ve haliyle yatırımların durduğu yerde büyümenin olamayacağını da söyleyebiliriz. Yurt dışında daha çok Avrupa da Türklerin yoğunlukta olduğu ülkelerde son derece önemli ekonomik sıkıntıların yaşandığı ortada. Ancak aynı ortamlarda bulunan Türk girişimciler yatırımlarına ve büyümelerine devam etmektedirler. Bu özellikle çok çalışkan olmalarına bağlı bir tespit. Sonuçta bulundukları ülkelerde ekonomik anlamda sıkıntılar yaşanmasına rağmen bir adım önde hedeflerine gittiklerini bizlerde izliyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantıya konuşmacı olarak katılan Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, geleceği görebilmenin siyasi ve ekonomik istikrara bağlı olduğunu söyleyerek istikrar dönemlerinin iş adamlarının atılım dönemleri olduğunun vurguladı. Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, bugünü iyi okuyabilmek gerektiğinin altını çizmek gerektiğini savunurken iş dünyasının önünün açılması gerektiğini savundu.

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, “İş alemine yapılacak en büyük destek önünü görebilme imkanını artırmaktır biz buna istikrar diyoruz. İşadamları yapacakları yatırımda kar ararlar ama uygulamadan önce siyasi ve ekonomik istikrara bakarlar ki bu da olması gereken bir kavramdır. İstikrar dönemleri işadamları için atılım dönemleridir. Sizler şanslısınız. Dünyada 2001 yılı özellikle de 11 Eylül tarihi yani ikiz kulelerin vurulma tarihi bana göre bir milattır. Bu tarihten önce 3 yılda bir gelişmekte olan ülkeler krize girerdi. 10 yıldır hiçbir gelişmekte olan ülke kriz yaşamamaktadır, artık gelişmiş ülkeler kriz yaşamaktadır. Çünkü para o gelişmiş ülkelerden kaçmıştır” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’na göre 11 Eylül sonrası 3 madde öne çıkıyor. Prof. Dr. Tatlıoğlu konuyla ilgili görüşlerini şöyle açıkladı;

“1-Avrupa merkezli sosyal devlet artık tarih oldu. Avrupa’daki kriz teknik bir kriz değildir. Avrupa artık başarabilirse bir alt kategoriden hayatını devam ettirecektir. Avrupa yorgundur ve Avrupa yaşlı yorgunudur. 100 yıllık Avrupa’nın sosyal devlet hayali bitmiştir.

2-ABD dünya liderliğinden kopuş sürecine girmiştir. ABD bu süreci iyi yönetirse dünya liderlerinden birisi olmayı devam ettirebilir.

3-Dünya çok merkezli bir sürece giriyor. Uzun süre çift kutuplu olan 1990’lardan sonra tek kutuplu olan dünya artık çok merkezli bir durumda.

Çok büyük bir aksilik olmazsa bu merkezlerden birisi de Türkiye olacaktır. Bu olasılık özellikle bizim gayretimizden değil şartlar öyle getirdiği için ortaya çıkmıştır.”

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu Avrupa Birliği’nin eskisi kadar öneminin kalmadığını belirterek geleceğin parlak olduğunu iddia etti. Tatlıoğlu, “Ekonomi dünyası olaylara ve gelişmelere kendi penceresinden bakmak durumundadır. Biz bu kadar gelişmeyi sağladık ama bu bize dünyada öne geçmeyi değil yerimizi korumayı sağladı. Türkiye Cumhuriyeti dünyanın 17. Büyük ekonomisidir ama 1960’dan beri dünyanın 17. büyük ekonomisidir. Bugün tarih bu coğrafyadaki insanlara yeni kapı açarken Türkiye bugün dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alan Rusya ve İran’ın komşusudur. Avrupa Birliği’nin önemi kalmadı girip girmemek önemli değil. Yalnız önemli olan bundan sonra AB’nin bana göre tek umudu Türkiye’dir” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, TÜMSİAD üyelerinin sorularını da cevaplarken yaşanan likidite sorunuyla ilgili soruya “Paranın ısınmasının iki nedeni var. Avrupa bir alt kategoriden hayatını sürdürecek demiştim. ABD’ye mal satmak önemli. Avrupa’ya dayalı bir ekonomiyiz. İkincisi cari açık nedeniyle tüketimi kısma yolunda bir politika var ve tüketime giden paranın belli bir kısmı ithalata dayalı olduğu için bir daralma var. Parasal daralma biraz daha derinleşip ucuz satıp daha ucuz alma dönemine girilebilir. İkincisi mutlaka riskli bulmakla birlikte İran’a Rusya’ya yani üçüncü pazarlara açılmaktır” açıklamasında bulundu.

Son günlerde kredi değerleme kuruluşlarının Türkiye konusunda yaptıkları açıklamalara ilişkin soruyu yanıtlayan Tatlıoğlu, “2012 pozisyonumuzda bir kırılma var ama bu bütün dünyada var. İdeolojik ve politik olabilir” dedi.

Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu savaş olur mu, Türkiye nasıl etkilenir şeklinde yöneltilen soruya ise “Savaşın en tehlikeli olduğu bölgedeyiz. Güneyimiz çok ideolojik. Bu bölgede yaşanacak bir savaş çıkışa geçmiş Türkiye için büyük yıkım olur. Bugünkü politika yöneticilerine de haksızlık etmemek lazım” şeklinde cevap verdi.

Toplantı sonrasında Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu’na teşekkür ederken çini tabak hediye etti.

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu
TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu


Uludağ Üniversitesi İİBF öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu
Uludağ Üniversitesi İİBF öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail TatlıoğluTÜMSİAD ÜYELERİ 5 AVRUPA ÜLKESİNDE İŞ GÖRÜŞMELERİNDE BULUNDU… (15.05.2012)
 
TÜMSİAD ÜYELERİ 5 AVRUPA ÜLKESİNDE İŞ GÖRÜŞMELERİNDE BULUNDU…

BALABANOĞLU: AVRUPA’DAKİ FİRMALARLA TİCARİ İŞBİRLİĞİMİZİ ARTIRACAĞIZ

BURSA - Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Merkezi’nin düzenlediği Fransa, Luxemburg, Belçika, Hollanda ve Almanya’yı kapsayan iş gezisine katılan TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “Çok verimli bir program oldu. Pek çok firma ile görüşmelerimizin yanı sıra incelemelerde bulunduk. Bu program sayesinde TÜMSİAD üyeleri Avrupa ile daha da yakınlaştı. ” dedi.

TÜMSİAD Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Usta başkanlığındaki 40 kişilik TÜMSİAD heyeti ile ilk olarak Strasburg TÜMSİAD merkezinde, Fransız ve Fransa’da iş yapan Türk işadamlarıyla ikili iş görüşmelerine katıldıklarını söyleyen Balabanoğlu, daha sonra Avrupa Birliği Parlamentosunu ziyaret ettiklerini belirtti.

TÜMSİAD, Avrupa Parlamentosu ve NATO`yu ziyaret etti

TÜMSİAD’ın Avrupa’da organize ettiği iş gezisi programı çerçevesinde Avrupa Parlamentosu ve NATO nezdindeki Türk Büyükelçisi Haydar Berk ve NATO Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Diriöz’ü ziyaret ettiklerini belirten TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu, “TÜMSİAD, Türk halkının demokratik düzen içerisinde sanayici, işadamı, üniversiteler, eğitim kurumları, mesleki kuruluşlarla, tüccar, sanatkar, bilim ve teknoloji uzmanlarının birlikteliklerini ticari, sosyal ve manevi güç birliği çerçevesinde, teknoloji, sermaye, iletişim, fikir alış verişi koordinasyonunu sağlamaktadır. Zamanın hızlı değişim ve gelişmelerini yakından takip edip, Türk ekonomisini güçlendirmek, hızlı kalkınma projeleriyle daima üst seviyelere yükseltmeyi amaç edinmiş bir iş ve gönül adamları topluluğu olarak çalışmalarını Avrupa’nın önemli kuruluşlarına tanıttı” şeklinde konuştu.

Avrupa’daki temaslarına ilişkin açıklamasında, “TÜMSİAD, uluslararası iş dünyası ile karşılıklı faydalanma esasına dayalı işbirlikleri doğrultusunda, ülkemizde sanayi ve hizmet kesiminin rekabet gücünü artırarak, uluslararası ekonomik yapıların karar mekanizmalarına etkili hamleler ile ekonomisinin istikrarlı yapısının sağlamlaştırılması yönünde yurt dışında da örgütleniyor ve özellikle bu doğrultuda dikkat çekici girişimlere bulunuyor” diyen Balabanoğlu, iş gezisinin çok verimli geçtiğini ifade etti.

TÜMSİAD Avrupa iş gezisinin son durağı Almanya Köln oldu

TÜMSİAD Avrupa iş gezisinin yoğun toplantı ve ziyaretler ile geçtiğini söyleyen Balabanoğlu, “Tüm işadamları arasındaki işbirliği ve iletişim faaliyetlerini güçlendirmek için gerekli olan bilgi alışverişini yaygınlaştırmak ve bu konudaki çalışmaları teşvik etmek, üyelerinin iç ve dış pazarlarda güvenli ve kazançlı ticaret yapabilmeleri için gerekli çevrelerin, ortamların oluşturulmasına, geliştirilmesine katkıda bulunmak, Türkiye`nin yurtdışında tanıtımını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek projelerde etkin rol almak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu programda TÜMSİAD Berlin temsilcilerimiz ile birlikte Türk Alman Ticaret Odası’nı da ziyaret ettik. Ziyarette, Almanya ve Türkiye`nin ekonomik ilişkileri ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Köln Yatırım Ajansı başkanı tarafından yapılan sunumda Köln’deki yatırım olanakları ve fırsatlarla ilgili bilgilendirmeler yapıldı” dedi.


TÜMSİAD BURSA İDARE MAHKEMESİ BAŞKANI YILMAZ’I ZİYARET ETTİ (14.05.2012)
 
TÜMSİAD BURSA İDARE MAHKEMESİ BAŞKANI YILMAZ’I ZİYARET ETTİ…

TÜMSİAD ÜYELERİ DANIŞTAY VE İDARİ YARGI HAFTASI’NI UNUTMADI…

BALABANOĞLU: ALINAN GÜVENİLİR KARARLARLA TÜRK TOPLUMU DÜNYAYA ÖRNEK OLMALI…

BURSA- Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ertuğrul Yılmaz’ı ziyaret eden TÜMSİAD Başkanı Balabanoğlu,”Danıştay ve İdare Mahkemeleri`nin şüphesiz yadsınamaz bir yeri vardır. Bu düşüncelerle köklü geçmişi ve birikimiyle kurulduğu 10 Mayıs 1868 yılından beri hizmet veren yüksek danışma organı Danıştay’ın 144. Kuruluş Yıldönümü ve İdari Yargı Günü dolayısıyla tüm yargı mensuplarının ‘Danıştay ve İdari Yargı Haftası’nı kutluyorum” dedi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, “Danıştay ve İdari Yargı Haftası” etkinlikleri çerçevesinde Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ertuğrul Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan TÜMSİAD Başkanı Cemal Balabanoğlu, Danıştay ve İdari Yargı Haftasını kutlayarak mahkemelerin çok önemli olduğunu ve alınan güvenilir kararlarla Türk toplumunun tüm dünyaya örnek olması gerektiğini söyledi.

Balabanoğlu: Danıştay ve idare Mahkemeleri’nin şüphesiz yadsınamaz bir yeri var

Danıştay ve İdari Yargı Haftası’nı kutlayan Başkan Balabanoğlu, “Hukuk devleti anlayışının temel taşlarından biri olarak demokrasi ve hukuk devleti ilkelerinin evrensel standartlara uygun bir şekilde layıkıyla yaşatılması ve korunmasında Danıştay ve İdare Mahkemeleri`nin şüphesiz yadsınamaz bir yeri vardır. Bu düşüncelerle köklü geçmişi ve birikimiyle kurulduğu 10 Mayıs 1868 yılından beri hizmet veren yüksek danışma organı Danıştay’ın 144. Kuruluş Yıldönümü ve İdari Yargı Günü dolayısıyla tüm yargı mensuplarının “Danıştay ve İdari Yargı Haftası”nı kutluyorum” dedi.

TÜMSİAD’ın kuruluş süreci ve çalışmaları hakkında da bilgiler veren Başkan Balabanoğlu, “2005 yılında İstanbul genel merkezli olarak kurulduk. Türkiye’de 52 şube ,yurtdışında 7 şube ve 20 ye yakın temsilcilikle çalışmalarımıza devam ediyoruz. 14 bine yaklaşan üye sayımızla kısa sürede büyük işler başardık. Bizler hep birlikte olmayı kendimize bir yol olarak çizdik. Bu yol doğrultusunda da üretim, ithalat ve ihracat gibi ekonomimize katkı sağlayan alanlarda üyelerimize eğitimler vererek gelişimimizi sağlıyoruz” dedi.

Danıştay’ın 144. Kuruluş Yıldönümü ve İdari Yargı Günü dolayısıyla tüm yargı mensuplarının “Danıştay ve İdari Yargı Haftası”nı kutlayan, Bursa Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ertuğrul Yılmaz TÜMSİAD’ın bu sebeple gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Yılmaz: Kararlar, Danıştay’a gitmeden bizim süzgecimizden geçer

Bölge İdare Mahkemeleri’nin işleyişi hakkında bilgi veren Ertuğrul Yılmaz, mahkemelerin devletle vatandaşlar arasındaki uyumsuzlukları çözen bir aracı kurum olduğunu söyledi. Yılmaz, “İdari yargı açısından en üst noktamız Ankara Danıştay Başkanlığı’dır. 25 ilde kurulmuş bölge idare mahkemeleri var. Bu mahkemeler kararlarını verirler. Çıkan kararda yürütmeyi durdurma kararı varsa devreye biz giriyoruz. Bunun dışında da nihai kararlarında bir kısmına itiraz var ise Danıştay’a gitmeden bizim süzgecimizden geçiyor” diye konuştu.

Hızlı yargılamanın dezavantajları olduğu kadar çok önemli bir süreç olduğunu da söyleyen Yılmaz, isabetli karar vermenin ve güvenilir olmanın en temel amaç olması gerektiğini sözlerine ekledi.


TÜMSİAD ÜYELERİ “DEĞİŞİM”İ ÖĞRENİYOR… (21.04.2012)
 
-TÜMSİAD ÜYELERİ “DEĞİŞİM”İ ÖĞRENİYOR…

-TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLU: EĞİTİMLERİMİZLE ÜYELERİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDECEĞİZ.

-TÜMSİAD, ÜYELERİNİ BİLGİLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR…

BURSA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, üyelerine yönelik eğitim çalışmalarını sürdürüyor. TÜMSİAD üyeleri son olarak, çalışma hayatında geniş ve olumlu düşünme teknikleri konusunda bilgilendirildi.

TÜMSİAD’tan üyelerine yönelik eğitim programları devam ediyor. Son olarak TÜMSİAD üyeleri çalışma hayatında olumlu düşünme ve geniş bakış açısına sahip olma konusunda bilgilendirildi.

Doburca Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilen toplantıda açılış konuşması yapan TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, birliktelik adına bu tür organizasyonların önemine vurgu yaptı. Balabanoğlu, “TÜMSİAD olarak bundan sonra her ay böyle bir eğitim organizasyonu ile hem üyelerimize katkı sağlarken hem de birlikteliğimizi güçlendireceğiz” dedi.

Üyelere dönük eğitim kapsamında olumlu düşünme teknikleri hakkında bilgi veren Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Recai Gün, olaylara geniş açıdan bakabilmek için zihindeki engellerin teker teker kaldırılmasını, kaldırılan bu engeller sayesinde de ufkun genişleyeceğini söyledi.

DEĞİŞİMİN 4D’Sİ

Tarihte büyük düşünenlerin büyük başarılar elde ettiğini belirten Gün, “Dünya tarihine bakıldığında da görebileceğimiz gibi büyük düşünenler, peşlerinden büyük kitleleri sürüklemiştir ve bu kitlelere hitap etmiştir” dedi.

“Her şeyden önce değişim gereklidir” diyen Recai Gün değişimin dört kuralını şu şekilde sıraladı; duygu, düşünce, durum ve davranış.

TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLU
TÜMSİAD BURSA ŞUBE BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLUTÜMSİAD KÜÇÜK ESNAFIN YANINDA (19.04.2012)
 
TÜMSİAD KÜÇÜK ESNAFIN YANINDA

TÜMSİAD AİLESİ BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR

BURSA – TÜMSİAD bünyesine kattığı yeni üyeleriyle büyümesini sürdürüyor.

Dinamik üye kadrosu ile Bursa’nın sanayi potansiyeline ve kent yararına yönelik olumlu çalışmalara imza atan Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, bünyesine kattığı yeni üyeleriyle büyümesini sürdürüyor.

TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri TÜMSİAD ailesine yeni katılan Yücel Elektrik’in sahibi Yücel Kılıç, endüstriyel temizlik alanında hizmet veren Muhammed Şen ve Yeşil Plastik’in sahibi Mehmet Yeşil’i işyerlerinde ziyaret ederek, yeni üyelere dernek rozetini taktı.

İlk olarak Gazcılar Caddesi’ndeki Yücel Elektrik’in sahibi Yücel Kılıç’ı ziyaret eden TÜMSİAD yönetimi, Kılıç’tan caddenin durumu ve esnafın beklentileri hakkında bilgi aldı. Birkaç yıl öncesine kadar cadde üzerinde boş dükkan bulamazken şimdi 50-60’a yakın boş dükkanın olduğunu belirten Kılıç, günümüzde insanların tüketim alışkanlıklarında AVM’leri tercih ettiğini, bu durumun da küçük esnafı sıkıntıya soktuğunu belirtti.

TÜMSİAD’ın yalnızca iş adamlarının bir araya geldiği bir çatının ötesinde, sorunlar karşısında çözüm odaklı projeler üreten ve üyeleri arasında ticaret sistemi oluşturan bir sinerji kuruluşu olduğunu kaydeden Başkan Balabanoğlu, “Küçük esnafımızın hedeflerini büyütmek ve onları daha iyi seviyelere ulaştırmak en önemli gayemiz. Tüm üyelerimiz arasında bir köprü oluşturmak ve ticari bağlantıları artırmak niyetindeyiz. Büyümek ve ülkemizi belirlenen hedeflere ulaştırmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Başkan Balabanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri ardından Muhammed Şen ve Mehmet Yeşil’i de firmalarında ziyaret ederek, yeni üyelere dernek rozetini taktı ve TÜMSİAD katılım belgesi verdi.

TÜMSİAD yönetimi yeni üyelerini ziyaret etti
TÜMSİAD yönetimi yeni üyelerini ziyaret etti


TÜMSİAD ailesine yeni bir üye daha katıldı
TÜMSİAD ailesine yeni bir üye daha katıldı


TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu
TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu

TÜMSİAD YÖNETİMİNDEN ASKON’A ZİYARET… (10.04.2012)
 
TÜMSİAD YÖNETİMİNDEN ASKON’A ZİYARET…

TÜMSİAD VE ASKON’DAN BİRLİKTELİK ÇAĞRISI…

BURSA/ Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi yönetimi ziyaretlerine devam ediyor. Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Bursa Şubesi Başkanı Ali Tombaş ve yönetimine gerçekleştirilen ziyarette Başkan Cemal Balabanoğlu, derneğin yapısı ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Balabanoğlu: TÜMSİAD Avrupa’da 1. konuma gelmiştir

Türkiye’de 52 tane şubeleri olduğunu ve üye sayılarının 14 bine yaklaştığını belirten TÜMSİAD Başkanı Balabanoğlu, “Hızlı bir şekilde üye sayımızı artırmaya çalışıyoruz. Derneğimiz 2005 yılında kuruldu ve biz bugüne kadar olan süreci yapılanmaya ayırdık. Bundan sonraki süreçte daha hızlı şekilde faaliyetlerimize devam edeceğiz. 2011-2012 yılları arasında AB KOBİ haftası etkinlikleri kapsamında TÜMSİAD, Türkiye’de ve Avrupa’da birinci konuma gelmiştir. Bursa şubemizde Türkiye’de en çok etkinlik yapan 3. dernek seçilmiştir. Zaman zaman üyelerimize eğitimler vererek hizmetlerimizin en iyi şekilde olması için uğraş veriyoruz. Sivil toplum örgütleri olarak birbirimize yakın olmalıyız. Bu şekilde ülke sorunlarını daha etkili bir biçimde çözebiliriz ” dedi.

ASKON’un 1998 yılında İstanbul merkezli olarak kurulduğunu belirten Başkan Ali Tombaş, derneğin 2002 yılından bu yana Bursa’da hizmet verdiğini söyledi. Başkan Tombaş, “TÜMSİAD’ın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. En önemlisi derneklerin arasında güç birliği olmasıdır. Bursa’nın şehircilik planlarında büyük sorunlar var bunları çözmek için kol kola verip çalışmalıyız. Tüm işadamlarının şehir planlanmasında yer alması gerekiyor. Her türlü konuda ASKON’un kapısı TÜMSİAD’a açık” şeklinde konuştu.Tümsiad Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu ve Tombaş
Tümsiad Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu ve Tombaş

BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ: ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ BURSA İÇİN ÖNEMLİ KAZANÇ OLACAK! (04.04.2012)
 
-BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ: ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ BURSA İÇİN ÖNEMLİ KAZANÇ OLACAK! -TÜMSİAD ÜYELERİ BÜLENT ARINÇ’IN KONUĞU OLDU… -TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLU: EKONOMİ’DE İSTİKRAR ÖNEMLİ… ANKARA – Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başbakan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Bülent Arınç’ı makamında ziyaret etti. Bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için Ankara’ya giden TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Balabanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile bir araya geldiler. TBMM’deki makamında TÜMSİAD üyelerini ağırlayan Arınç, ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade etti. SİAD’lara önemli görevlerin düştüğünü söyleyen Bülent Arınç, Bursa milletvekili olması dolayısıyla Bursa’daki SİAD’ları ve projelerini de yakinen takip ettiğini belirtti. Başbakan Yardımcısı Arınç, 2 hafta önce yapılan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın onur konuğu olduğu ve Türk iş dünyasının önde gelenlerinin katıldığı “Uludağ Ekonomi Zirvesi” toplantısının Bursa’ya ciddi kazanımlar sağlayacağını dile getirdi. EKONOMİ’DE İSTİKRARIN ÖNEMİ TÜMSİAD’ın faaliyetleri konusunda Bülent Arınç’a brifing veren TÜMSİAD Bursa Şube Başkanı Cemal Balabanoğlu, TÜMSİAD’ın Türkiye genelinde 52 şube ile hizmet verdiğini, yurtdışında ise 6 şube 20 temsilcilikle sanayicilere hizmet verdiğini ifade etti. Ekonomi’de en önemli unsurun “istikrar” olduğunun altını çizen Balabanoğlu, ”Siyasilerimiz ülke ekonomimize sahip çıkararak sanayicilerin önünü açmalılar. Unutulmamalıdır ki, ekonomideki istikrar hem biz sanayicilerin dünya ile rekabetinde, hem de halkımızın refah seviyesinin yükselmesinde çok önemli. Şuan ki istikrarlı tablonun yakalanmasında Meclis’te canla başla çalışan tüm milletvekillerimizin, tüm liderlerimizin katkısı yadsınamaz” dedi. ESKİ BAŞKAN YENİ MİLLETVEKİLİ ÖNDER MATLI’DA ZİYARET EDİLDİ Bülent Arınç ziyaretinin ardından geçen dönem TÜMSİAD Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen ve 24. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili olan Önder Matlı da ziyaret edilerek, meclis çatısı altındaki çalışmalarında kendisine başarılar dilendi. Önder Matlı ziyaretinin ardından TÜMSİAD Bursa Şubesi heyeti Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye, şube çalışmaları hakkında bir brifing verildi. TÜMSİAD heyeti son olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
TÜMSİAD heyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte
TÜMSİAD heyeti Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte
TÜMSİAD ÜYELERİ BÜLENT ARINÇ’IN KONUĞU OLDU
TÜMSİAD ÜYELERİ BÜLENT ARINÇ’IN KONUĞU OLDU

TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLU: BURSA İÇİN BERABER YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR… (28.03.2012)
 
 TÜMSİAD’DAN BALKANSİAD’A ZİYARET…

TÜMSİAD BURSA ŞUBESİ BAŞKANI CEMAL BALABANOĞLU: BURSA İÇİN BERABER YAPACAĞIMIZ ÇOK İŞ VAR…

BURSA / Tüm Sanayici İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Balkan Rumeli Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BALKANSİAD) Başkanı Naci Şahin’i ziyaret ederek, Bursa ve kentin yapısı hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

BALKANSİAD´ın, Türkiye ile Balkan ülkeleri arasında ticareti ve dostluğu geliştireceğine inandığını vurgulayan Balabanoğlu, derneğin yeni kurulmasına rağmen Bursa’da adından söz ettiren bir SİAD olduğunu belirtti.

“BALKANSİAD İLE BİRLİKTE GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

BALKANSİAD ile birlikte güzel işlere imza atacaklarını söyleyen Balabanoğlu, “Bursa için ne yapılacaksa hep birlikte yapmaya hazırız. BALKANSİAD’da olduğu gibi bizim bünyemizde de göçmen vatandaş sayımız oldukça fazla. Bu sebeple, bu ortak noktaların çerçevesinde, Bursa’nın sorunlarına birlikte eğileceğiz” diye konuştu.

Ziyaretten büyük mutluluk duyduklarını ifade eden BALKANSİAD Başkanı Naci Şahin ise hedefleri paralelinde çalışmaya devam edeceklerini, derneklerinin, Balkanlar ve Türkiye arasında önemli bir köprü olacağının altını çizdi. Şahin, “Kentimize katma değer sağlamak önceliklerimizden biri. Bu da, daha çok iş, daha çok kalkınma anlamına geliyor. Bütün bu yapacaklarımız ise sadece Bursa için.” ifadelerini kullandı.TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve BALKANSİAD Başkanı Naci Şahin
TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Cemal Balabanoğlu ve BALKANSİAD Başkanı Naci Şahin

1. 2. 3. 4. 5. [»] [»»]

Yazılım & Tasarım Tüm Hakları Saklıdır.
Copyright © TageM Technology 2002-2008 | All rights reserved.


Mail Listemize Üye Olarak Gelişmelerden Haberdar Olun
TÜMSİAD Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2005-2007