English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2016-11-17

Genel Başkanımız Yaşar DOĞAN’In Cumhurbaşkanı İle PAKİSTAN Ziyareti

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi ziyareti kapsamında TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, Türk iş adamlarıyla birlikte görüşmeler gerçekleştirmek üzere Pakistan’ın başkenti İslamabad’a gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Pakistan ziyaretinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Genel Başkanımız Yaşar Doğan’ın da aralarında bulunduğu Türk iş adamları heyeti eşlik etti.

İş adamlarımızın katılım gösterdiği Pakistan-Türkiye İş Forumu, Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Pakistan Ekonomi ve Maliye Bakanları, DEİK Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan ve Pakistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın katılımları ile bu gün Pakistan’ın başkenti İslamabad’da gerçekleşti. Programa iki ülke kamu temsilcileri ve iş dünyasından heyetler katıldı.

Başkan Yaşar Doğan, iki ülke arasındaki mevcut ekonomik ilişkilerin potansiyeline yakışır sonuçlar sergilemediğini söyledi. Türkiye ve Pakistan’ın 10 milyar dolara yakın iş potansiyeli olduğunu belirten Doğan, iki ülkenin hedeflerine ulaşabilmesi için ticari ortaklıklarını ve yatırım faaliyetlerini arttırması gerektiğini söyledi. Günümüz iş dünyasında Türkiye ve Pakistan’ın katma değeri yüksek mal ticareti yaparak, iki ülke arasındaki ticari dengelerin iyileştirilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin Pakistan’ın Avrupa’ya açılmasında önemli bir rol oynadığını belirten Doğan, Pakistan ve Türkiye’nin tarihi birlikteliğinin ekonomik birliktelikle süslendirilmesi için ortak hedefler ve katma değeri yüksek işbirliği yapmaları gerektiğini söyledi.