English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2017-11-18

Başkan Yaşar Doğan ve Beraberindeki heyet European Business Association(EUBA) 2. Genel Kurulu’na katıldı.

Başkan Yaşar Doğan ve Beraberindeki heyet European Business Association(EUBA) 2. Genel Kurulu’na katıldı.

                TÜMSİAD Heyetinin katıldığı Genel Kurula Milletvekili Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan, EUBA Genel Başkanı Cahit KERENCİLER, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, işadamları ve çok sayıda TÜMSİAD üyesi katılım gösterdi.

                EUBA tanıtım filmi ile başlayan programda EUBA Genel Sekreteri Abdulhalim Baysal, EUBA hakkında konuklara bilgi verdi. EUBA’nın Avrupa’da yapmış olduğu çalışmalara değinen Baysal, “Avrupa’da 5 devlette 3 bin 700 üye ile hizmet ediyoruz. EUBA, büyük küçük işletme ayrımı gözetmeden bütün işadamlarına kapılarını açmış bir kurumdur. Yaşadığımız ülkelere hizmet etme misyonumuzla hareket ederken aynı zamanda ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamak, katkı sağlamak için çabalıyoruz” dedi.

                Programda konuşan TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan şunları kaydetti: “Ülkemiz Türkiye yıllardan Beri İstediği Kalkınma İvmesini Yakalayamayan Bir Bölge Ülkesinden; Ekonomi Ve Politik Her Alanda Bölgesel Güç Olan Ve Etkisini Hızlı Bir Şekilde Artıran Küresel Vizyona Sahip, Çevre Ülkelerine Yön Verici, Ekonomik İlişkilerinin Yanında Kültürel, İnsani Ve Diplomatik İlişkilerini De Parmak Isırtan Seviyeye Getirmiştir.’’

                Türkiye’nin karşısına çıkan bütün sorunları bertaraf ederek büyümesini sürdürdüğünü söyleyen Başkan Doğan “Her Ne Kadar Bölgesel Ve 15 Temmuz Hain Kalkışma Girişimi Gibi Faaliyetlerle İlerlemesi Durdurulmaya Çalışılsa Da Türkiye Büyüyecek, TÜMSİAD Ve EUBA Olarak Bizler De Ülkemize Ekonomisine Katma Değer Üretmeye Devam Edeceğiz.”

                Dünyada birçok ülkedeki iş adamlarının çalışmalarını da vurgulayan Doğan, “Bu başarılar başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan nezdinde parlamento üyelerimiz ve Türk İş Dünyasının başarılı çalışmaları ile gerçekleşecektir. şu an bile ekonomisiyle, sivil toplum gücüyle ve tüm dinamikleriyle artık Türkiye; her ülkenin yanında olmak istediği bir ülke haline gelmiştir. Güney Kore’den Küba’ya Afrika’dan Belçika’ya ülkemiz artık iş adamları ve çeşitli kuruluşlarıyla dostane olarak ulaşmakta ve karşılanmaktadır. işte bu dünya coğrafyasında Türkiye’nin destekçisi olarak gönül verenleriyle TÜMSİAD ve EUBA; ülke insanımız ve dünya insanlığının refahı için her zaman var olacaktır. bizler biliyoruz ki adil gelir dağılımı, refah yanlı büyüme ve dostluk nazarında küresel ticaret sadece devletin kendi başına yapacağı bir iş değildir. Halkının desteğini alan her devlet uluslararası camia da bir o kadar güçlenmekte ve bu noktada da TÜMSİAD sırtındaki ağırlığın bilincindedir.” dedi.

                Genel Kurulda konuşan Milletvekili Dr. Hasan Sert, “TÜMSİAD üyesi iş adamları; ülkemizin ekonomisini güçlendirmeye, ülkemizin ihracatını arttırmaya, ülkemizin istihdamını arttırmaya, ülkemizin işsizliğini azaltmaya, ülkemizin Almanya ile de, diğer ülkelerle de ilişkilerini ve ekonomilerini geliştirmeye devam edeceklerdir. TÜMSİAD; son 10 yıldır Türkiye’deki ekonomik ve psikolojik olarak nasıl geliştiğinin farkındadır. Ülkemiz bu önemli virajı alırken tüm vatandaşlarımızın ve özellikle de TÜMSİAD üyesi iş adamlarının vakur, olgun, çalışkan, gayretli çalışmalarına ülkemizin ihtiyacı vardır. Daha önce defalarca söylediğimiz gibi ülkemizin birlik ve beraberliği, huzuru, istikrarı, lider ülke olma isteği her şeyden önemlidir. EUBA ve TÜMSİAD’ın Avrupa’da yapmış olduğu başarılı çalışmaları tebrik ediyorum.” açıklamasını yaptı.

                Genel Kurul'un Gala Yemeğinde kapanış programı gerçekleştirilirken, programa Türkiye Cumhuriyeti Berlin büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Milletvekili Hasan Sert, TÜÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve EUBA Genel Başkanı Cahit Kerenciler de iştirak etti.