DİĞER ŞUBE ETKİNLİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

TÜMSİAD KRİZ MASASI KURDU

(25.10.2011- Muş Şube)

TÜMSİAD KRİZ MASASI KURDU

TÜMSİAD’TAN 15 TON YARDIM

Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Muş Şubesi yönetimince kurulan kriz masasında Van’daki depremzede vatandaşlara yönelik yardım kararı alındı.

İlk etapta acil olarak 15 ton gıda ve giyecek yardımında bulunan TÜMSİAD bundan sonraki sürede yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar için gönüllü elçilik yapacak. Van’daki yardıma muhtaç depremzedelere destek olmak isteyen vatandaşlardan TÜMSİAD’a ulaşmalarının yeterli olacağı, toplanan yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı belirtildi.

Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Muş Şubesi duyarsız kalmadı. Van’da meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki şiddetli depremin ardından Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Muş Şubesi yönetimince kurulan kriz masası değerlendirme toplantısı sonrası deprem bölgesi olan Van’daki depremzede vatandaşlara yönelik yardım kararı alındı. Van’daki depremzedelere ilk etapta toplam 15 ton gıda ve giyecek, yardımında bulunan (TÜMSİAD) bundan sonraki sürede de yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar için gönüllü elçilik yapacak.

Bölgedeki depremzedelere yönelik, yönetim kurulu üyeleri tarafından oluşturulan 15 ton gıda ve giyecek yardımlarını Van’a göndermeyi kararlaştırdıklarını belirten Tüm Sanayiciler ve İş Adamları Derneğin (TÜMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Meriç, bunu bir insanlık vazifesi olarak gördüklerini ve bu yöndeki yardımlarının devamının geleceğini belirtti.

Meriç, TÜMSİAD olarak oluşturulan kriz masasında kriz masası başkanlığına Yönetim kurulu başkan yardımcısı A.Mecit Saysal’ı görevlendirmiş bulunmaktayız. Değerli kardeşimiz kısa sürede başlatmış olduğu çalışmalar sonucunda TÜMSİAD üyesi olan ‘Beşir Vakfı’nın da katkılarıyla yardım malzemelerini 15 tona çıkardı. Burudan Van’da meydana gelen ve çok sayıda insanımızın hayatını kaybettiği deprem dolayısı ile büyük üzüntü içerisinde olduğumu belirtmek istiyor ve hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralı kardeşlerimize acil şifalar, depremde yakınlarını kaybedenlere sabırlar diliyorum. Edirne’den Kars’a, Aydın’dan Van’a bizim olan ve bu topraklar üzerinde yaşayan kardeşlerimizin acısını yüreğimizde yaşadığımızı tekrar tekrar vurgulamak istiyorum. TÜMSİAD Yönetiminde yer alan tüm yönetici ve üye kardeşlerimin bu yardımseverlik örneği beni fazlası ile onurlandırmıştır. Emeği geçen tüm kardeşlerimden Allah razı olsun diyorum” şeklinde konuştu.

YARDIMSEVERLERE

ÇAĞRI

TÜMSİAD Muş Şube Başkanı Murat Meriç açıklamasında, TÜMSİAD olarak yardım kampanyası başlattıklarını tekrarlayarak, Van’daki depremzede kardeşlerimize yardımda bulunmak isteyipte ulaşım sorunu yaşayan Muşlu hemşehrilerimizinde bu amaçta destekçisi olmayı arzuladıklarını ve tüm yardımseverlerin TÜMSİAD aracılığı ile Van’daki depremzedelere yardımlarını ulaştırabileceklerini söyledi.

SAYSAL, YARDIMLARIMIZ

DEVAM EDECEK

TÜMS İAD Muş Şubesince deprem sonrası oluşturulan kriz masasının başına getirilen ve tüm il geneli başlatmış olduğu çalışmalar sonucunda kısa sürede yardım edilecek kişi sayısını 15 tona kadar çıkaran dernek yönetim kurulu başkan yardımcısı A.Macit Saysal, “Ne kadar hazırlıklı olunsa da doğal afetlerin karşısında çaresiz kalınıyor. 7.2’lik depremle büyük acıların yaşandığı Van ilimizdeki afetzedelerin yaralarını sarmak için TÜMSİAD olarak tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda, yardımlarımızla yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan yardımcısı A.Macit Saysal ayrıca Van’daki depremzedelere yardım yapmak isteyen vatandaşların istasyon caddesi, Bahçelievler mevkii Fırat Center karşısında yer alan TÜMSİAD Muş şubesine ulaşmalarının yeterli olacağını ifade etti

Tümsiad Şube Erişim Bilgileri