English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2018-12-05

TÜMSİAD Hatay Şube, Ticaretin Kolaylaştırılması Eylem Planı Programına Katıldı.

TÜMSİAD Hatay Şube, Ticaretin Kolaylaştırılması Eylem Planı Programına Katıldı.

Doğu Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu “Ticaretin Kolaylaştırılması Eylem Planı” Programına TÜMSİAD Hatay Şube Başkanı Doğan Gülsüren ve Yönetim Kurulu Üyeleri Katılım sağladılar.

Dünya Ticaret Örgütünün 164 ülkenin katılımıyla imzaladığı karar doğrultusunda Ticaretin Kolaylaştırılması eylem planını uygulayarak ürünün ilk üreticiden başlayan zincir halkasından son kullanıcıya gelene kadar daha hızlı ve daha ucuz ulaşması için yapılması gerekenlerin anlatıldığı ve uygulamada yaşanan sorunların ele alınarak değerlendirildiği programda İskenderun da laboratuvar kurulması , İşlemlerin hızlanması için Limana yakın alanda Mobil gümrük birimi kurulması konuları görüşüldü.

Programa Hatay Vali Yardımcısı Sn. Erol Özkan, Doğu Akdeniz Ticaret ve Gümrük Bölge Müdürü Sn. Ali Aygün, İskenderun OSB Başkanı Sn. Fatih Tosyalı, AKİB Başkanı Sn Uğur Ateş,İTSO Başkanı Sn.Levent Yılmaz,  İskenderun, İsdemir ve Zeytin Dalı Gümrük Müdürleri ,Gümrük Müşavirleri, Sivil Toplum Kuruluşları Katılım sağladılar.