English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2018-05-15

TUMSİAD ESKİŞEHİR FİLİSTİN AÇIKLAMASI

“KUDÜS MÜSLÜMANLARINDIR ÖYLE DE KALACAK”

Müslüman dünyası karara büyük tepki gösterirken #TÜMSİADEskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, ‘’Kudüs Filistin’dir, mukaddestir ve Müslümanlarındır. Ne biz ne de İslam âlemi bu kararı asla kabul etmeyeceğiz’’ dedi.

ABD bugün, 120'den fazla ülkenin kınama kararına rağmen İsrail Elçiliğini egemenliği tartışmalı Kudüs'e taşıyor. ABD Başkanı Trump, 6 Aralık 2017'de, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını ve ABD Büyükelçiliği'nin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınması talimatı verdiğini açıklamıştı.

Alınan kararın Ortadoğu’da hedeflenen barış ortamını tehdit ettiğini vurgulayan TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Engiz,“İslam coğrafyasının ortak davası olan Kudüs’ü ABD ve İsrail’in başkent olarak tanıma faaliyetleri, Müslümanları kışkırtmaya yönelik bir adımdır. Müslümanların kutsal toprağı Kudüs’e el uzatılmıştır” diye konuştu. Müslümanların mübarek Ramazan ayına kavuşmak üzere olduğunu hatırlatan Engiz sözlerini şöyle sürdürdü; “Bugün ABD ne yaparsa yapsın biz Müslümanlar için gerçek hiçbir zaman değişmeyecektir. Kudüs’ün statüsünde değişiklik yapmaya yönelik her türlü girişim gayri hukuki ve art niyetlidir. Bunu asla kabul etmeyeceğiz.