English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2019-02-07

TÜMSİAD Eskişehir Ankara Kongo Büyükelçiliğine İade-i Ziyaret Yaptı

Eskişehir Tümsiad Ankara Kongo Büyükelçisi Okio'yu Ziyaret Etti

Eskişehir Tümsiad Başkanı Ali Engiz, "Eskisehir-Afrika Ülkeleri Turizm, Eğitim, Sanayi İş Konseyi" programı kapsamında Eskişehir Tümsiad ve Sanayi Odasının daveti üzerine gelen Kongo Ankara Büyükelçisi Luc Joseph Okio'ya ziyarette bulundu.

Ziyarette konuşan Kongo Cumhuriyeti Büyükelçisi Okio, gerçekleşen ziyarette esas görevinin Türkiye ile Kongo Cumhuriyeti arasındaki ticari işbirliğini geliştirmek olduğunu söyledi. "Türkiye potansiyeli büyük bir ülke" diyen Büyükelçi Okio, Eskişehirdeki Türk işadamlarını Kongo’ya yatırım yapmaya davet etti. Büyükelçi, THY’nin Kongo’ya direkt uçuş yapmasını istediklerini de söyledi.

Eskişehir Tümsiad Engiz, Büyükelçi Okio’nun Eskişehire ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, Eskişehir’in Afrika ülkelerine yönelik yaklaşımını aktardı. Türkiye’nin ticari bağ kurduğu ülkelerle, karşılıklı gelişime yönelik çalışmalar da yürüttüğünün altını çizen Engiz, "Sizin de söylediğiniz gibi Türkiye-Eskişehir potansiyel büyük bir ülke. Kongo Cumhuriyeti ile ticari ilişkileri geliştirmekten biz de memnuniyet duyarız. Bununla da yetinmez ülkenizin ihtiyaç duyduğu alanlarda gelişimine destek de sağlarız. Eskişehir deki firmalarımızım buna yetecek gücü mevcuttur" dedi.