English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2018-06-12

KOSGEB Adana Müdürü Karcı, TÜMSİAD’lı İş Adamlarını Bilgilendirdi.

TÜMSİAD Adana Şubesinin düzenlediği KOSGEB-KOBİ Gelişim ve Destek Programı (KOBİGEL)  Bilgilendirme Toplantısına, konuşmacı KOSGEB Adana Müdürü Mücahit Alper Karcı’nın yanı sıra, TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca,  Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Hakkı Çiftçi ve TÜMSİAD  üyeleri katıldı.

KOSGEB Adana Müdürü Mücahit Alper Karcı, KOSGEB- KOBİ Gelişim Destek Programı  Bilgilendirme Toplantısında yaptığı konuşmasında amaçlarının, illerde rekabet avantajına sahip imalat sanayi sektörleri ve yazılım sektörlerindeki KOBİ’lerin rekabet gücünün geliştirilmesi anlamına geldiğini söyledi. Proje kapsamında verilecek desteğin üst limitinin, geri ödemesiz üçyüzbin TL, geri ödemeli yediyüzbin TL. olduğunu ifade eden Karcı,  Adana İlinde  başvuru yapabilecek imalat sanayi sektörlerinden; Gıda Ürünleri İmalatı, Makine ve Techizat Hariç Fabrikasyon Metal Ürünleri İmalatı, Başka yerde sınflandırılmamış makine ve ekipman imalatı, Kimyasalların ve Kimyasal ürünlerin imalatı, Tekstil ürünlerinin imalatı, Bilgisayar Programlama, Danışmanlık ve ilgili faaliyet alanlarındaki -destek almak isteyen- işletmelerin  en kısa zamanda başvurularını yapmalarını istedi.

 Proje başvuru tarihinin, 22 Haziran 2018 gece 23.59 da son bulacağını da  hatırlatan Karcı, işadamları tarafından soru yağmuruna tutuldu.

 

ADANA TEŞVİK SİSTEMİ AÇISINDAN DEZAVANTAJLI

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca da, farkındalık oluşturan üyelerine plaket sunarak, yaptığı teşekkür konuşmasında,  KOBİGEL Proje destek programını olumlu bulduklarını söyledi.  Çukurova Bölgesini Türkiye ile kıyaslayarak,’’ Tarım ağırlıklı bir ekonomiye sahibiz’’ dedi.  Teşvik sistemi açısından 2.bölgede  yer aldığımızı ve  dezavantajlı bir duruma düştüğümüzün altını çizen Kutluca,  Adana’ın teşvik sisteminden daha çok yararlanabilmesi hususunda gerekli iyileştirme çalışmalarının yapılacağına inandığını söyledi.