English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2017-09-11

3. Ar-Ge Sanayi Buluşması Adana’da Yapıldı

TUBİTAK Marmara Teknokent’in düzenlediği, Adana Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle gerçekleşen toplantının açılış konuşmalarını TUBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Orhan Çömlek, Adana Hacı Sabancı OSB Başkanı Bekir Sütçü ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü yaptı. Özet olarak etkinlikte yapılan konuşmalarda; AR-GE ve İnovasyon çalışmalarının ticari değere dönüşmesi yönündeki faaliyetlerin ekonomimizin sürekliliği açısından gerekli olduğunun altı çizildi. Pazar odaklı inovasyon çalışmalarının ise Türk ekonomisine ivme kazandıracağı belirtildi.

 

TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca etkinlikten sonra yaptığı değerlendirmede;  AR-GE ve inovasyon’un Türkiye’yi geleceğe taşıyacağına inandığını belirtti. Yerli ve milli teknolojiye sahip olmamızın refah seviyemizi artıracağını söyleyen Kutluca, artık bilgiyi uluslar arası platformlarda pazarlanabilir hale getiren Teknokentler  sayesinde, büyük işletmelerin farkındalık gösterdiğini, KOBİ’lerin ise büyük bir dönüşüm sürecine girdiğini belirtti.

 

Stand’ları da gezen TÜMSİAD Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca, iş makinası operatörlerinin eğitimi için tasarlanmış iş makinası similatörü’nü  de kullanarak,  operatör eğitiminin önemine dikkat çekti.