English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2019-01-10

Milletimizin Özgür Dili Olan ve Dünyanın Çeşitleri Bölgelerinde Zor Şartlar Altında Görevini İfa Eden Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutluyorum.’’Başkan Yaşar Doğan ‘’Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutluyorum.’’

Başkan Yaşar Doğan ‘’Milletimizin Özgür Dili Olan ve Dünyanın Çeşitleri Bölgelerinde Zor Şartlar Altında Görevini İfa Eden Basın Mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutluyorum.’’

 

     İfade özgürlüğü demokratik toplumların vazgeçilemez haklarından biridir. İfadelerin tarafsız ve doğru şekilde yapılabilmesi için de edinilen bilgilerin hızlı ve güvenli bir şekilde sağlanması gerekmektedir. Bu bilgilerin kaynağından alınması, vatandaşa en sağlıklı bir şekilde ulaştırılması ve ifade haline gelebilmesin de şüphesiz ki basın mensuplarımız kilit rol oynamaktadır.

 

     Basın mensuplarımızın bağımsız ve özgürce bilgi aktarımı Türkiye Cumhuriyeti Devleti Anayasası ve tarihten gelen milletimizin kadim kültürü ile garanti altına alınmıştır.

 

     Basın ve ifade özgürlüğünün, halkımızın haber alma hakkıyla birlikte geliştiği ortamlarda, yazılı, görsel ve sosyal medya organlarının vatandaşlarımıza tüm gelişmeleri doğru aktarması kamuoyunun bilgilenmesinde ve bilinçlenmesinde kilit rol oynamaktadır. Aynı şekilde güvence altına alınan basının özgürlüğü ve ifade hakkının toplumun her bir bireyine doğru ve tarafsız haber sağlaması için de; meslek ahlakına uygun, toplumun etik ve ahlaki kültürünü gözeten ve kişi haklarına saygılı yazılı ve görsel yayınlar yapılmalıdır.

 

     Küresel güçlerin çatışmacı söylemlerinin ve devletimizi, toplumsal refahımızı ve kardeşlik iklimimizi tehdit eden terörizmin arttığı günümüzde milletimizin menfaatlerini gözeten basın mensuplarına her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır.

 

     Bu düşüncelerle milletimizin özgür dili olan ve dünyanın çeşitleri bölgelerinde zor şartlar altında görevini ifa eden basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.