English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2020-07-30

Genel Başkanı Sayın Yaşar Doğan’ın Kurban Bayramı Mesajı

 “Bu bayram paylaşma ve dayanışma vakti”

Bütün İslam âlemi olarak paylaşma ve dayanışma ahlakımızın doruk noktaya ulaştığı Mübarek Kurban Bayramına ulaşmış bulunmaktayız. Allah-u Teala nice bayramlara bizleri ulaştırsın.

 

Her ne kadar içimizde heyecan oluşturan bir bayrama ulaşmış olsak da ülkemizin içinden geçtiği süreç bizleri biraz kaygılı biraz da hüzünlü duygulara sevk etmektedir. Allah-u Teala bizler için canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi bizlere şefaatçi ve gazilerimizi Resul-ü Kibriya’ya komşu eylesin.

 

Bu minvalde ‘’Kurban’’ın anlamını idrak etmek özellikle ülkemizde birlik ve beraberlik duygusuna her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bizleri bir arada tutacak ahlakı verecektir. Bu şuurda edilen dualar yapılan ibadetler inanıyorum ki en kısa sürede milletimizin kardeşlik duygularını devamlı hale getirecektir.

 

Bu bayramda da ekmeğimizi ikiye bölelim, dertlilerin yardımına koşalım, yetimlerin yüzündeki tebessümlere vesile olalım ve Somali, Arakan, Kudüs, Mısır, Suriye, Sincan ve dünyanın muhtelif yerlerindeki kardeşlerimizin sıkıntılarının dinmesi için dua edip ümmet için daha çok gayrete yönelelim.

 

Bu vesileyle TÜMSİAD ailesi adına bizlerin her bir yapı taşını oluşturan milletimizin, yurtdışındaki vatandaşlarımızın, aynı yolda hizmet ettiğimiz gönüldaşlarımızın, ve bütün İslam âleminin Kurban Bayramının hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.