English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2018-11-26

Başkanın Mesajı

Değerli Dostlarım;

 

TÜMSİAD faaliyete başladığı 2005 yılından bu yana önemli çalışmalar yaparak Türkiye ekonomisine ve girişimcisine destek olan ve 52 yurt içi şubesi, 8 yurt dışı çözüm ortağı ve 12.000’in üzerinde üyesi ile Türkiye ekonomisine katma değer oluşturan uluslararası bir iş adamları derneğidir.

 

10 yıllık süreçte TÜMSİAD, hem iş dünyasında TÜMEXPO, Uluslararası Kobi Şurası, Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı, Allintech Zirvesi, yurt dışı iş seyahatleri gerçekleştirmiş hem de kamusal ve sosyal alanda sivil anayasanın hazırlanması ve huzurun tesisinde önemli inisiyatifler alarak kamuoyunun ve iş dünyasının dikkatini çekmiştir. Geleceğe yatırım yapan her kurum gibi üyelerine fayda üretmenin yanında toplumun ve iş dünyasının paydaşı olmayı da şiar edinmiştir.

 

Uluslararası piyasalarda iş adamlarımızın etkin rol almaları için Ekonomi Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile kamu kuruluşları ve DEİK, TİM ve iş dünyası STK’larıyla çalışmalar yürüten TÜMSİAD, küresel iş yapılanmalarında Türk iş dünyasının yer alması için çalışmalar sarf etmektedir. Yapmış olduğu sosyal sorumluluk projeleri ile TÜMSİAD, sivil toplum kuruluşu olmanın gereklerini yerine getirmeye azami derecede gayret ederken, sahip olduğu değerlerin bir parçası olduğunu unutmadan her kesime hizmet edilebileceğini göstermiştir.

 

Kadim medeniyetimizden aldığı güçle Anadolu girişimcisinin her zaman yanında olmayı ve ülkemize, milletimize ve iş dünyasına hizmet etmeyi geleceğimize yapılan bir yatırım olarak görmekteyiz. Ülkemizin en doğusundan en batısına hatta Avrupa’dan Uzak Asya’ya kadar manevi değerlerimiz doğrultusunda yapılan çalışmaları canı-ı gönülden desteklemekteyiz. Bizlerle birlikte bu çalışmalara emek veren yurt içindeki ve yurt dışındaki yöneticilerimize, tüm üyelerimize, paydaş kuruluşlara ve katkı sağlayan herkese özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz.

 

TÜMSİAD Genel Başkanı

Yaşar DOĞAN