English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2018-04-13

Başkan Yaşar DOĞAN’dan Miraç Kandili mesajı

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN’dan Miraç Kandili mesajı

Duaların semalara yükseldiği ve Allah-u Teala katından geri çevirilmediği mübarek gecelerimizden biri de Miraç Gecesi’dir. Peygamber Efendimizin (sav) Miraç mucizesi, Kur’an-ı Kerim’de ayetlerle anlatılmış ve müminlerin miracı olan namaz da bu gece hediye edilmiştir.

Peygamber Efendimizin (sav) Mescid-i Haram ‘dan Mescid-i Aksa’ya yolculuğunu ve Mecsid-i Aksa’da Allah (CC) ile buluşmasını ihtiva eden Miraç mucizesi bizlere insanın ilahi rızayı kazanmasının yolunun her şeyin sahibi olan Yüce Allah’a bağlılıktan geçtiğini hatırlatmaktadır.

Miraç; Yüce Rabbimizin katında yücelme ve yükselmektir. Bu vesile ile yüksek insani sorumluluklar üstlenerek nerede bir ihtiyaç sahibi ve zorda kalmış varsa onlara uzanmaktır. Bu gün bizlere düşen miracın ruhu, manası, hikmeti ve hakikati üzerinde yeniden düşünerek başta Ümmeti Muhammed’e ve tüm dünyaya hizmet etmektir.

Bu temenni ile Dua kapılarının müminler için açıldığı bu aylarda devletimizin birliği, milletimizin kardeşliği için dua etmeli, bu uğurda canını vermekten çekinmeyen aziz şehitlerimiz için de dualarımızı eksik etmemeliyiz.