English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2017-11-29

Başkan Yaşar DOĞAN, Mevlid Kandili İle İlgili Bir Mesaj Yayınladı

Başkan Yaşar DOĞAN, Mevlid Kandili İle İlgili Bir Mesaj Yayınladı

                Âlemlere rahmet olarak gönderilen Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa(sav)’in dünyaya teşriflerinin, 1446. yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her sene veladet-i nebi gecesinde insanlığın üzerine olan bu mübarek doğuşa şükredip Resul-i Kibriya’nın şefaatini dileyerek tüm İslam Âleminin huzuru ve mutluluğu için dualar edip Mevlid-i Şerifler okunmaktadır.

                Duygularında sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü; ticari ve sosyal ilişkilerinde hakkı, doğruyu güzeli ve vefayı; ibadetlerinde ihlas ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, güzellik ve ümit dolu Hz. Peygamber (sav), bütün varlıklara karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır. O’nun sünnetine tutunmamız; İslam Âleminin şu günlerde yaşadığı sıkıntılara dur diyecek yegâne çıkış noktamızdır.

                Bu temenniler içinde sevgili Peygamberimizin (sav) dünyaya teşriflerinin 1446. yıldönümünün, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, İslam âleminin kurtuluşuna vesile olmasını yüce ALLAH`tan niyaz ediyorum.