English

CompareNetworks jQuery'd Bread Crumb - jBreadCrumb
2017-10-28

Başkan Doğan: “TÜMSİAD Ailesi Adına Milletimizin Birlik ve Dirliğini Temsil Eden Cumhuriyet Bayramı’nı En İçten Dileklerimle Kutlarım.”

Birlik ve beraberliğimizin en büyük tecellisi Cumhuriyet ilanının 94. sene-i devriyesini  kutlamanın heyecanı içindeyiz.

 

Cumhuriyet, birlik demektir, bütünlük demektir, bir araya gelmek, toparlanmak, çoğunluk olmak demektir, el ele vermek, yürek yüreğe gelmek demektir.

 

Ülkemiz üzerinde hain emeller besleyenler, bir yandan topraklarımızın üzerinde “Böl, parçala, yönet” hesapları yaparken, bir yandan da birlik ve beraberliğimizi ve bizi biz yapan değerlerimizi ortadan kaldırmak için uğraşmaktadırlar. Gün, el ele gönül gönüle vermek zamanıdır. Toplumları ayakta tutan kardeşlik bağıdır, “Sen, ben değil, biz olabilme” duygusudur. Halkımız, teröre karşı kenetlenmiş, tek yürek olmuş ve milletimiz “Kardeşlik vicdanının ne denli güçlü” olduğunu ortaya koymuştur.

 

Bu vatanda yaşayan insanlar arasında kin ve nifak tohumu ekmek, bu topraklar üzerinde hain emeller beslemek isteyenler, kesinlikle bu amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bu bayrak altında yaşayan herkes, birbirinin kardeşidir. Kardeşler arasında kavga çıkarmak isteyenler, kardeş kavgasından çıkar ve rant elde etmek için türlü tuzaklar kuranlar bilmelidir ki, bizim birlikteliğimizi hiçbir hain el bozamayacaktır. Her karışı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerinde, birliğimizi ve dirliğimizi en güzel şekilde devlet yönetimine yansıtma irademizi de Cumhuriyet ile yaşatmaktayız.

 

Devletimizin, hükümetimizin, muhalefet partilerimizin, sivil toplum örgütlerimizin sırtına bu günlerde her zamankinden daha fazla yük binmektedir. Toplumumuzu ayakta tutan dinamiklere daha sıkı şekilde sahip çıkalım.

 

Birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik tehditlerin böylesine can yakan bir boyuta taşındığı, terörün azgınlaştığı bu dönemde ülkemize her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerekmektedir.

 

Öncelikle bu toprakları bizlere hediye eden bütün şehitlerin aziz hatırasını bir kez daha yâd ediyor, içinde bizim sevgi ve kardeşlik ikliminde bin yıldır yaşamamızı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle ülkemizde ve yurt dışında yaşayan milyonlarca vatandaşımızın TÜMSİAD Ailesi adına milletimizin birlik ve dirliğini temsil eden Cumhuriyet Bayramı’nı  en içten dileklerimle kutlarım.